Ak nie finále, tak aspoň osemfinále – EURO Zápisník #1

Po prvom zápase našich je čas zhodnotiť nielen náš zápas, ale aj doterajšie dianie na šampionáte. Vitajte pri úvodnom EURO zápisníku.

Ideme do finále? Asi nie, ale osemfinále hádam dáme

Hneď na začiatku si sypem popol na hlavu. Napriek tomu, že našim fandím, tak som neveril, že máme veľkú šancu postúpiť zo skupiny. Po dnešnom zápase je však všetko inak. Možno bude stačiť bod a sme v osemfinále. A to by bolo skvelé.

A po prvom zápase si už nemyslím, že je to nemožné.

Uvidíme či názor zmenia aj naši čitatelia. V čase písania tohto článku si dve tretiny hlasujúcich myslia, že zo skupiny nepostúpime. Predpokladám, že pred začiatkom nášho ďalšieho zápasu v piatok o 15:00 bude pomer minimálne vyrovnaný.

Postúpime zo skupiny na ME?

View Results

Loading ... Loading ...

Víťazstvom sme si nastavili latku poriadne vysoko. Nebudem hodnotiť celý zápas, napokon určite ste ho videli a názor ste si urobili. Vypichnem len dve akcie.

Gól Róberta Maka, áno pre mňa to je aj bude jeho gól a nie nešťastníka Szczesneho, bol páradný. Futbalová drzosť, ťah na bránku a zdravé sebavedomie ako sme zvyknutí u Brazilčanov a iných top hráčov. Mak si aj od mňa užil kopec kritiky, ale za toto si zaslúži uznanie.

A tou druhou akciou je gól Milana Škriniara. Pred zápasom sa trocha posmešne na facebooku pýtal koľko gólov nám dá Lewandovski. Nedal ani jeden, ale jeden gól ako keby z jeho produkcie sme videli.

Milan Škriniar a jeho spracovanie v šestnástke a strela do bránky vyzerala presne ako by šancu premenil Lewandovski. Ten sa však v našej šestnástke nepresadil práve vďaka Škriniarovi.

Verím, že v piatok nepríde sklamanie a z Petrohradu do Sevilly pocestujeme aspoň zo 4 bodmi.

Veríš našim aj proti Švédom? Na našu neprehru je stále solídnych 2,00 a na výhru dokonca 4,70. Stav si kým to neklesne tu.

A čo ostatní? Kto oslnil a kto sklamal?

Pár postrehov sa patrí dodať aj k ostatným zápasom keďže nielen domácou stravou je človek živý.

Taliansko ukázalo, že to môže dotiahnuť ďaleko. Proti Turecku podali veľmi presvedčivý výkon a navyše to bola aj zábava pozerať.

Belgicko tiež vyhralo 3:0, ale z ich výkonu som bol sklamaný. Prvé dva góly dali po obrovských chybách ruskej obrany a celkovo ma nejako nenadchli. Rusi sa v podstate porazili sami. Od Belgicka som čakal oveľa viac ofenzívy, defenzívu majú slušnú ale ak prebudiť vo mne aj fanúšika tak chce hrať lepšie smerom dopredu.

Ukrajina môže smútiť pretože mali Holanďanov na lopate a gól Yarmolenka bol tým najlepším až do kým v pondelok nestrelil svoj druhý gól Čech Schick. Na Ukrajine ma zamrzela hlavne séria chýb obrany pred každým inkasovaným gólom. Všetko to začne slabým dôrazom, zlou prihrávkou alebo odkopom a potom sa už len nestíhajú čudovať.

A záverečný postreh musím venovať Česku. Jednak som rád, že môj tip vyšiel, napriek tomu, že som sa spoliehal na iných hráčov ako tých čo vynikli. Patrick Schick vyrobil svojou strelou z polovice ihriska zvučku niekoľkých športových relácii. Tomáš Vaclík v bráne zase čaroval ako kedysi Petr Čech. Navyše víťazstvo o dva góly bude mať svoju cenu pri počítaní postupových šancí.

Škóti si ešte teraz trhajú vlasy, lebo šancí mali dosť, ale žiadnu nedotiahli. A teraz ich čakajú Angličania a to bude iná káva.

Stačí pozerať druhý polčas?

Tiež ste si všímli, že v druhých polčasoch padá na tomto EURO trikrát viac gólov ako v prvých? Po prvom polčase zápasu Španielsko – Švédsko je bilancia ME: 6 gólov v prvých polčasoch – 18 gólov v druhých polčasoch.

Čo z toho plynie? Jednak nemusíte z práce utekať tak rýchlo aby ste stihli aj výkop zápasu o 15:00 a zároveň skúsiť tipovať, že prvý polčas akéhokoľvek zápasu skončí 0:0 za solídne kurzy okolo 3,00.

Toľko teda úvodný EURO zápisník, ten ďalší pribudne čoskoro. Možno hneď po najbližšom šlágri medzi Francúzskom a Nemecko, zatiaľ si pozri čo na tento zápas tipujeme.

Program aj výsledky majstrovstiev Európy nájdete tu.