Ako na Chorvátov: Verzia Ľubľana alebo Euro?

Nerád označujem akýkoľvek zápas za kľúčový, či zápas roka. Avšak naše sobotňajšie stretnutie s Chorvátskom určí či naša šanca na majstrovstvá sveta bude len teoretická alebo skutočná.

Získaj späť 50% zo svojich stávok na kvalifikačné zápasy MS – podmienky TU.

Vďaka stratám s Maltou a Cyprom, nemáme bodový vankúš na ďalšie zaváhanie. Domáca prehra s Chorvátskom by nás za predpokladu, že Rusi aj Chorváti svoje zápasy proti „slabším“ súperom zvládnu, odsúdila do role matematikov hľadajúcich teoretickú šancu na postup.

Prakticky by sme však prišli o šancu na víťazstvo v skupine a viac menej aj o šancu na druhé miesto a účasť v baráži. Teda za predpokladu, že v októbri nevyhráme aj v Rusku aj v Chorvátsku.

Celý program kvalifikácie na MS aj tabuľka našej skupiny

A tak už teraz sa vlastne dostávame do role zúfalých kalkulátorov a polovica našich úvah začína slovami „za predpokladu“.

Postúpime na MS 2022 v Katare?

View Results

Loading ... Loading ...

Ľubľana priniesla nádej

Po strede v Ľubľani opäť vidíme svetlo na konci tunela. Konečne sme totiž hrali s útočníkmi (hneď dvoma) a dokonca sme aj hrali útočne.

Žiadne zbabelé vyčkávanie na konečný hvizd a radosť z jedného bodu za remízu. Ako sa zápas chýlil ku koncu Slovinci zjavne fyzicky odchádzali. Naši naopak zacítili šancu a išli za ňou.

Vlastne celý zápas by sme mohli rozdeliť do troch častí. Prvých tridsať minút to bolo klasická nuda, keď sa oba tímy oťukávali a čakali čo sa stane. Pred očami sa mi okamžite zjavili všetky spomienky na naše posledné výkony.

Potom prišiel Boženíkov gól a Schranzova strela do tyče. To domácich rozvášnilo a až do konca prvého polčasu nás nepustili od šestnástky. Našťastie táto pre nás nepríjemná časť trvala len zhruba desať minúť.

Druhý polčas už bol viac menej v našej réžii. Hrali sme dostatočne aktívne a mali aj šance.

Ako na Chorvátov?

A práve druhý polčas a to ako sme hrali vzbudilo pár otázok, na ktoré musí Štefan Tarkovič nájsť odpoveď.

Nastúpime aj proti Chorvátsku s dvoma útočníkmi? Skúsime využiť znovu nájdenú formu Stana Lobotku a hrať aktívne smerom dopredu? Alebo sa vrátime k tomu čo sme hrali na Eure?

Osobne by som na tieto otázky odpovedal: áno, áno, nie. Radšej prehrať 2:3 po odvážnom výkone ako padnúť 0:1 po devätdesiat minútovej nude.

Ako na vyššie položené otázky odpovie Tarkovič neviem. Avšak všetci vieme ako dopadli posledné dva zápasy s Chorvátskom v poslednej kvalifikácii (0:4, 1:3) a takisto viem ako nás boleli oči v júni počas majstrovstiev Európy.

Stávkové kancelárie vidia náš zápas jasne a favorizujú Chorvátov. Ja si myslím, že šancu máme a už zostava zverejnená pred zápasom napovie ako s ňou chceme naložiť. Verme teda, že sa Tarkovič rozhodne správne.