Dobré športové správy I.

Hejt prínáša čítanosť a vášne, ale my chceme ísť inou cestou. Skúsime sa raz za čas (ideálne raz za týždeň) pozrieť na dianie v športe pozitívne. A vypichnúť udalosti, ktoré prinášajú radosť všetkým okolo. Dúfajme, že bude o čom písať.

Futbal:

V talianskej Serii A debutoval za Spezziu David Strelec, 20 ročný útočník, ktorý len pred troma týždňami prestúpil zo Slovana Bratislava. Na trávniku síce pobudol len jedenásť minúť a jeho klub prehral 1:2 so slávnym AC Milán, ale štart sa počíta.

Debut zažil aj Dominik Greif v španielskej La Lige. Dominik nastúpil prvýkrát a hneď v základnej zostavy Mallorcy proti Osasune a vydržal v bráne celých deväťdesiat minút. K Martinovi Valjentovi, hrajúcom tiež za Mallorcu tak pribudol druhý hráč zo Slovenska v jednej z najprestížnejších líg v Európe. Bohužiaľ ich tím prehral 2:3.

V nižších súťažiach upútala Lokomotíva Devínska Nová Ves, ktorá v III. lige konečne vstrelila gól. Stalo sa tak síce až v ôsmom kole súťaže a gól len zmiernil zdrvujúcu prehru 1:7 s FK Rača, ale nie je nad to zakričať si gól po takej dlhej dobe (712 minút).

Hokej:

Až traja brankári zaznamenali v úvodných dvoch kolách slovenskej extraligy nulu obdržaných gólov.

Marcel Melicherčík, brankár Spišskej Novej Vsi, sa počas prípravy hotoval plniť funkciu dvojky za Julom Hudáčkom, ale keď došla v nedeľu rada na neho, tak nezaváhal. Prešov mu nedal ani jeden gól, Spišiaci vyhrali 5:0 a oslávili prvé víťazstvo v najvyššej hokejovej súťaži.

Ďalší dvaja brankári gól tiež nedostali, ale v štatistikách im pri mene „zápas nulou“ svietiť nebude. Obaja si pritom udržali čisté konto v zápase Košice – Slovan, ktorý skončil 3:6.

Hosťujúci Samuel Hlavaj nastúpil v šestnástej minúte za stavu 3:0 pre Košice a po zvyšných 44 minút gól nedostal. Domáci Dominik Riečický zase na ľad naskočil za stavu 5:3 pre Slovan v 35. minúte. A strelci bratislavského Slovanu ho nedokázali prekonať až do predposlednej minúty. Ak niekomu vŕta hlavou ten šiesty gól Slovana. Tak ten padol do prázdnej brány potom čo Riečický v rámci snahy zvrátiť výsledok prepustil miesto hráčovi v poli.

Posted in BLOG, Dobré športové správy, Hokejový zápisník and tagged .