Fortuna Liga: Kto bude v prvej šestke?

Až na jeden zápas (Ružomberok – Prešov) má Fortuna Liga za sebou presnú polovicu základnej časti. Jedenásť kôl z dvadsiatich dvoch, po ktorých sa liga neľútostne rozdelí na úspešných hrajúcich o titul a menej šťastnejších hrajúcich o záchranu. (a aj o Európsku ligu ak víťazom slovenského pohára bude …, no nič je to zložité). Aby som to skrátil, je tu čas na prvé odvážne predpovede.

Nie nebojte sa nebudem tipovať, kto získa titul. Však prvá je Trnava s náskokom 5 bodov pred Slovanom. To ako keby sme sa ocitli opäť v rokoch sedemdesiatych. Desivé. Tie sedemdesiate roky myslím, nie to, že Trnava vedie ligu. To je skôr nečakané.

Tabuľka vyzerá momentálne (30.9.2017) takto:

1.Trnava27 bodov
2.Slovan22 bodov
3.Nitra21 bodov
4.DAC21 bodov
5.Žilina18 bodov
6.Trenčín15 bodov
7.Ružomberok (-1 zápas)15 bodov
8.Zlaté Moravce15 bodov
9.Michalovce10 bodov
10.Podbrezová10 bodov
11.Prešov (-1 zápas)8 bodov
12.Senica2 body

Hrá sa ešte o 33 bodov čo je celkom dosť, ale trúfam si povedať, že až tak veľa sa už nezmení.

Senica, Prešov, Podbrezová a Michalovce už na prvú šestku môžu zabudnúť. Aj keď na momentálne šiesty Trenčín strácajú Michalovce len 5 bodov, ak však Ružomberok vyhrá nad Prešovom, strácať budú už bodov 8. A to je už slušný odstup.

Byť teda v Michalovciach rozmýšľam nad tým ako sa čo najviac vzdialiť od Senice. Tá však vyzerá, že jej túto sezónu už nič nepomôže. Ani výmena trénera, ani zázrak. 2 body z 11 kôl, je proste málo.

Kto teda dá prvú šestku a zahrá si o titul?

Momentálne máme 8 kandidátov. Trnava, Slovan, Nitra, DAC, Žilina, Ružomberok, Trenčín, Zlaté Moravce.

Trnava so svojim náskokom môže prísť o prvé miesto, ale na siedme už nepadne. Slovan je Slovan, ten v prvej šestke tiež bude. U Nitry si až tak istý nie som. Sezónu začala víťazstvami, ale posledné tri kolá získala len dva body za dve remízy. Aj keď jedna bola na Slovane, zdá sa, že nováčikovská eufória opadá.

DAC hrá relatívne stabilne, občas príde prehra, ale nikdy dve za sebou. Žilina sa zlepšuje každým kolom a myslí určite vyššie ako na 5. miesto. Ružomberok na začiatku trocha trpel účasťou v Európskej Lige, ale posledný mesiac dosahuje veľmi solídne výsledky. Trenčín je námet na vlastný článok. Zlaté Moravce majú čarovnú bilanciu doma a vonku. Doma majú 4 výhry a 1 prehru, vonku majú 1 výhru a 5 prehier. Ak teda nezlepšia výkonnosť vonku, na prvú šestku môžu zabudnúť.

Z uvedeného si trúfam teda predpovedať, že prvú šestku po 22. kole bude tvoriť týchto šesť tímov:

Spartak Trnava
Slovan Bratislava
DAC
MŠK Žilina
Ružomberok
Trenčín

A čo si myslíte vy? Napíšte nám do komentárov.

 

 

 

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *