Prehra konečne so cťou [Môj názor: Slovensko – Chorvátsko]

Prehrali sme, ale hanbiť sa nemusíme. Iste, prehra 0:1 bolí a je nepríjemná, najmä keď sme gól inkasovali päť minút pred koncom. Konečne však po prehre môžeme mať hlavu hore, pretože sme sa snažili a bojovali až do konca.

Prekvapivo slušná hra

A pritom predzápasová zostava, opäť len s jedným útočníkom, mi veľmi nádejne nepripadala. Úprimne som sa zľakol, že Tarkovič sa chce vrátiť k futbalu z Eura. Našťastie to neplánoval a ani sa tak nestalo.

Aj s jedným útočníkom sa dá hrať aktívne a snažiť sa vyhrať. A my sme sa o víťazstvo dnes naozaj pokúsili.

Nevyšlo to, ale je to úplne iný príbeh ako sme boli posledné roky zvyknutí.

Najmä druhá polovica prvého polčasu a posledných päť minút zápasu sme na našu hru mohli byť hrdí. Bohužiaľ sme nepremenili šance.

Chorváti majú predsa len o niečo lepších futbalistov smerom dopredu a v priemere aj vzadu. A keď vidíme ako blokujú strely obrancovia ako Vida či Lovren, tak je to zároveň veľkou inšpiráciou.

Získaj späť 50% zo svojich stávok na kvalifikačné zápasy MS až do stredy 8.9. – podmienky TU.

Možno nás môže mrzieť, že naše útočné krídla (Mak a Weiss) nevydržia v medzinárodnom tempe celých deväťdesiat minút. Aj preto sme väčšinu druhého polčasu boli nútení stráviť pred našou šestnástkou.

Každopádne dnes bolo vidieť aj na ihrisku (a pred zápasom aj počuť z Tarkovičových úst), že sme sa poučili. Nikto už nechce opakovať blamáž z majstrovstiev Európy.

A to je naozaj dobrý signál smerom k fanúšikom. Pretože po dnešnom zápase môžeme byť smutní z výsledku, ale zároveň môžeme mať radosť zo spôsobu hry aj nasadenia našich reprezentantov. A zato patrí vďaka hráčom aj trénerovi.

Hádam to moje vnímanie nie je len odrazom nízko nastavených očakávaní. Teraz už len dokázať aj v utorok a potom v októbri, že toto je nová tvár našej reprezentácie.

Šanca na MS teoreticky žije

Prehra nám poriadne komplikuje cestu na majstrovstvá sveta. Aj keď teoreticky šanca na postup stále žije. Aby neumrela úplne budeme musieť v utorok vyhrať na Cyprom a potom opäť ísť klasicky od zápasu k zápasu.

Počítať varianty možného postupu je zatiaľ zbytočné. Napokon odohratých je len polovica zápasov. Nás však ťažia straty na Cypre a doma s Maltou a aj Chorvátskom.

Strata nie je síce neprekonateľná, ale vyhrať v Rusku aj Chorvátsku (a na Malte, a poraziť doma Slovinsko aj Cyprus) mi predsa len príde nad naše momentálne sily.