Rusko sme dali, dáme aj Američanov? – Hokejový zápisník #6

Posledný zápas v skupine je za nami a pred nami je vyraďovacia časť. Napriek prehre s Českom by sme si mali tento okamih vážiť. Napokon štvrťfinále majstrovstiev sveta sme si zahrali naposledy v roku 2013. A tak je jasné, že tohtoročné vystúpenie našich hokejistov bude hodnotené ako úspešné.

Neverím, že existuje „český komplex“ ale …

Iste sú tam nejaké tie škvrnky na našej bilancii. Konkrétne dve, keďže k prehre 1:8 so Švajčiarskom sa pridáva aj prehra s Čechmi 3:7.

Myslíte si, že Čechov nakopne víťazstvo nad našimi a doputujú až k zlatu? Kurz 7 vám bude odmenou.

Zápasy s Čechmi sú stále zvláštné. Neverím, že trpíme na „český komplex“, podľa mňa nič také neexistuje.

Ale keby existoval tak tento zápas dopadne presne tak ako dopadol. Od prvej minúty to bolo úplne jasné, že nevyhráme.

Niekde sa stala chyba a hádam raz prídeme na to, že kde.

Z aktuálnej súpisky sa pritom len piati hráči narodili ešte počas trvania Československa. Na ľade boli len traja z nich (Jánošík, Buc, Hudáček), keďže dvaja (Hrivík a Ďaloga) oddychovali, ale všetci piati mali v roku 1992 ešte predškolácky vek. Takže je celkom oprávnené tvrdiť, že nejaká nostalgia za Československo, túžba vytiahnuť sa na bratský národ asi nebude hrať významnú rolu v mysliach hráčov na ľade.

Príčina našej prehry skôr tkvie v tom, že v tomto zápase o nič nešlo. O postupe do štvrťfinále bolo rozhodnuté a to či v štvrťfinále stretneme USA alebo Fínsko bolo úplne jedno.

Už na zostavách oboch tímov bolo vidno, že je to v podstate prípravný zápas. A kým Češi po nervákoch s Dánmi a s Bielorusmi vybehli motivovaní nič také nezopakovať, naši zaspali úvod a už to išlo samo.

O tom, že išlo o prípravu svedčí aj naše skúšanie hry bez brankára za stavu 3:6. A mne to vlastne vôbec nevadilo.

Ani prehra 3:7 nič nezmení na tom, že sme vo štvrťfinále. A nie každý si už spomína na rok 2013, keď sme v štvrťfinále boli naposledy, preto si treba tento moment užiť.

Pre tých čo si už nespomínajú: V roku 2013 sme v štvrťfinále podľahli Fínom 3:4. A to sme vtedy po prvej tretine prehrávali 0:3, ale začiatkom tretej tretiny sme gólom Surového vyrovnali.

Dáme po Rusoch aj Američanov?

Vo štvrtok si zahráme s Američanmi, víťazmi skupiny B. Aktuálne ťahajú sériu šiestich víťazstiev v základnej hracej dobe.

Na majstrovstvách prehrali len prvý zápas s Fínmi (1:2), ktorý bol ich úplne prvý v tomto zložení, keďže miesto prípravy boli v karanténe pred turnajom.

Ak ste ich videli hrať tak viete, že dobre korčulujú, vyznávajú agresívnu ofenzívu ako všetky zámorské timy a počas turnaja prišli o kapitán Abdelkadera.

O favoritovi tak netreba pochybovať. Aj stávkové kancelárie vypísali otváracie kurzy na úrovni 1,70 na víťazstvo USA. Na našich dostanete kurz cez 3,70.

Osobne verím, že to bude úplne iný zápas ako proti Čechom. Šancu určite máme, aj keď tiež favorizujem Američanov a pri kurzoch okolo 1,80 by som si na nich aj vsadil.