Vyhrali sme, ale na oslavu to nie je

Vyhrali sme v Azerbajdžane! Síce iba o gól, ale tri body sú naše. Ten úľavný výdych prezidenta SFZ, výkonného výboru, realizačného tímu aj hráčov bol počuť z Baku až na Slovensko. Strach zo zostupu do divízie D (tej najnižšej) Ligy Národov zatiaľ mať nemusíme.

Program aj tabuľku našej skupiny nájdete tu.

Avšak ak čakáte vzletné riadky o tom, ako sa náš reprezentačný futbal odrazil od dna, tak ani nečítajte ďalej.

Dnešný zápas nebol iný ako ten proti Kazachstanu. Na držanie lopty aj na šance sme vyhrali. V istých pasážach naša hra aj dobre vyzerala (tentokrát prvých dvadsať minút). V istých pasážach to bola jedna chyba za chybou (posledných dvadsať minút prvého polčasu). A najviac času to bol nudný medzišestnástkový futbal.

Odvolanie Štefana Tarkoviča teda neprinieslo žiadnu výraznú zmenu. Teda jednu som si všimol, ale vlastne neviem či je k lepšiemu.

Kým Tarkovič väčšinu svojho pôsobenia na reprezentačnej lavičke preferoval základnú zostavu bez útočníka a jeho nasadenie si nechával ako tromf do posledných dvadsiatich minút. Väčšinou to moc nepomohlo, ale bolo v tom vidieť strategické myslenie v horizonte deväťdesiatich minút.

To dvojica Slovák, Mintál to poňala úplne odlišne. Už od začiatku hral útočník Strelec. Ten síce v klube moc nehrával, ale tentokrát nastrelil brvno a najmä v tých prvých dvadsiatich minútach ho bolo vidieť. Avšak v šesťdesiatej piatej minúte ho tréneri vystriedali stredopoliarom. Za stavu 0:0! Mňa napadá, že chceli brániť remízu, ale dúfam, že sa mýlim.

Iste to bude mať nejaké lepšie vysvetlenie, na ktoré obyčajný fanúšik môjho typu nemá šancu prísť.

Našťastie, zrovna jeden zo striedajúcich hráčov, Weiss mladší, sa trafil a nakoniec to teda dobre dopadlo.

Vyhrali sme, ale na oslavu to nie je ani náhodou.

Nechcem zhadzovať kvality súpera, ale ak si pozriete bilanciu Azerbajdžanu v posledných troch rokoch, tak zistíte, že vyhrávajú tak jeden zápas za rok. Prehrávajú viac menej s každým (aj keď nie o veľa), vrátane Luxemburska. A nejaký výraznejší výsledok tipu remíza v Írsku či doma s Chorvátskom dosiahnu väčšinou v septembri. Čo nie je úplne dobrá správa keďže zrovna 22. septembra s nimi budeme hrať my.

Dnešok teda môžeme uzavrieť dvoma jasnými správami.

Mintál so Slovákom budú len dočasne riešenie na dva zápasy, keďže zázračné prebudenie reprezentačného mužstva sa dnes nekonalo.

A v pondelok proti Kazachstanu hráme kľúčový zápas o možnosť postúpiť o divíziu vyššie. Tak si držme palce, šťastia budeme potrebovať veľa.

Kurzy na zápas našich v Kazachstane nájdete tu. Tipujte kým nepôjdu dole.

Kto bude novým reprezentačným trénerom SR?