Výlet na Chelsea I.

Sen ísť na zápas anglickej Premier League sníva veľa futbalových fanúšikov. Dnes to nie je nič nemožné.

Každý kto pozná skvelú atmosféru anglických ligových zápasov iba z televízie a porovnáva ich s biedou slovenských štadiónov si už iste pomyslel, že BYŤ TAM musí byť úžasné. Áno, aj na Corgoň Lige môže byť úžasne a človek sa môže opájať nádherným futbalom a férovým povzbudzovaním tribún. Bohužiaľ stáva sa to tak dva razy za sezónu. V ostatných prípadoch buď absentuje skvelý futbal, alebo atmosféra, a najčastejšie oboje. A tak v dobe lacných leteniek a internetu môžeme za futbalom vycestovať priamo do jeho kolísky. Stačí si to zodpovedne naplánovať.

Plánovanie výletu začína úplne jednoducho. Do rúk zoberieme kalendár a určíme termín, v ktorom nikomu nebudeme chýbať a nami obľúbený klub hrá domáci zápas. Pre tých čo majú problém opustiť teplo domáceho krbu bez svojich najbližších odporúčame stratégiu „rodinné nákupy“, ktorej odolá len máloktorá. Je síce pravdou, že tak sa nám výlet za futbalom značne predraží, ale čo by sme nespravili pre skutočnú lásku.

Po určení termínu si treba sadnúť za internet a zistiť dve základné veci. Jednak či nami vybratý klub predáva lístky aj cez internet a jednak či v nami vybratom meste existuje letisko, ktoré prijíma lety aj z Bratislavy. Chelsea a Londýn spĺňajú obe podmienky. Čo sa týka letov, k dispozícii máme Sky Europe aj Ryanair a bol by v tom čert, aby ste neposkladali kombináciu vhodných letov tak, aby bol čas aj na pred či pozápasovú prípravu, transfer z letiska, prípadne tie sľubované nákupy. Kľúčovou otázkou je čas zakúpenia letenky. Ideálne je to vtedy keď nás spiatočna letenka vyjde čo najlacnejšie, ale kedy to je ? My sme ten správny čas úspešne určili dokonca dvakrát. Prvé zakúpené letenky za 2 800 vyzerali ako skvelá kúpa, ale potom čo preložili zápas zo soboty na nedeľu, už tak skvelo nevyzerali. Našťastie lowcosty prekvapili a nové letenky vyšli len na 750 SKK. A potom kto sa v tých ich akciách má vyznať.

Kúpa lístku je ďalšou zábavou pre pevné nervy. V našom prípade Chelsea, a s veľkou pravdepodobnosťou aj ostatné kluby, uprednosťuje najprv držiteľov klubových kariet. Tí majú tri týždne pred zápasom možnosť kúpiť si rezervovaný lístok, dva týždne pred zápasom môžu tí ístí držitelia kúpiť lístky štyri a týždeň pred zápasom sa zvyšné lístky dávajú do voľného predaja. Tí chladnokrvnejší s letenkou za päťsto korún čakajú na pondelok pred zápasom a pri svojom šťastí si kúpia lístok na miesto, ktoré si vysnívali pri prenose z Ligy Majstrov. Prípadne sa spoľahnú na čierny trh pred štadiónom a ocitnú sa priamo v lóži pri Abramovičovi, alebo v cele predbežného zadržania s obvinením z priekupníctva. My ostatní čo nechceme riskovať a šťastia moc nemávame (čo sme si odskúšali pri kúpe letenky) musíme skúsiť taktiku inú. Množstvo Slovákov pracujúcich v Anglicku ponúka istú štatistickú pravedpodobnosť, že sa medzi nimi vyskytne starý známy s klubovou kartou a voľným matracom na dve noci. Dôležitá rada teda znie, nikdy nezanedbávajte svoje kontakty. Navyše možno s určitosťou povedať, že odmietne recipročnú ponuku zohnať lístky na nasledujúci domáci zápas so Sencom a tak si do nákladov veľkoryso zapíšeme jedno pivo, na ktoré ho z vďačnosti v Londýne pozveme.

A tak dnes vieme, že na nás v Londýne čakajú vysnené lístky za štyridsať deväť a pol libry. 11.11 budeme pri tom. Chelsea a Everton v plnej kráse pred zaplnenými tribúnami.

Posted in BLOG, Futbalové štadióny, Zahraničné futbalové štadióny and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *