Futbalové dresy – obleč si nás na futbal

Nebol by som poriadnym futbalovým fanúšikom, keby som okrem pravidelných návštev štadiónov, nemal aj zodpovedajúci šatník. Už od útleho detstva, som túžil mať aj futbalový dres svojho obľúbeného tímu. A hneď ako som na to mal, futbalové dresy sa stali dôležitou súčasťou mojej futbalovej identity.

Jeden klub = jeden futbalový dres?

Aby bolo jasno, mám jeden futbalový klub, ktorému fandím. A priazeň k nemu nikdy za nič nevymením. Futbalových dresov svojho klubu mám niekoľko. Domáca verzia, verzia na zápasy vonku, verzia z ročníka 2010/2011 a aj tá najnovšia. Manželka a môj bankový účet oceňujú, že môj futbalový klub nemení dresy každú sezónu.

Okrem toho však mám aj niekoľko klubov, ktoré sú mi jednoducho sympatické. Život by som za ne nepoložil, časom sa ich zoznam mení, ale sú to kluby, ktorých zápasy rád vyhľadávam. Občas osobne, ale častejšie v televízii. A tie sympatie okrem iného vyjadrujem rád tým, že ak je príležitosť tak si kúpim ich futbalový dres. Nemusím ich mať v dvoch verziách, na zápasy vonku aj doma. Stačí mi jeden za život. Dobre, možno dva ak je edícia na sezónu 2017/2018 obzvlášť vydarená.

Futbalové dresy z mojej zbierky tak obsahujú niekoľko naozaj pekných kúskov z klubov, ktoré som až tak rád nemal, ale dresy mali proste nádherné. A potom je tam pár kúskov, ktoré majú pre mňa istú symbolickú hodnotu. Futbalový dres, z prvého výjazdu na zahraničný ligový futbal. Prvý futbalový dres pre syna. Futbalové dresy z medzištátnych zápasov. O každom by som vedel vyprávať hodiny.

Replika alebo originál?

Nákup futbalových dresov má u mňa dve základné formy. Tá prvá je vyslovene impulzívna. Byť na futbalovom zájazde v zahraničí so sebou vždy prináša aj návštevu miestneho fan-shopu. A ak má domáce mužstvo okrem pekného dizajnu aj zľavu na futbalové dresy, tak zväčša neváham. Do impulzívneho nákupu radím aj klasickú prechádzku akýmkoľvek chorvátsky, gréckym alebo tureckým letoviskom. Replík dresov v rôznej kvalite je tam neúrekom. Ale na rovinu vravím, že repliku by som kúpil len deťom. Deti rastú a dresy v zrýchlenom režime ničia, takže kupovať každého polroka nového originál Messiho nie je v mojich možnostiach.

Ak však dospejete do istého veku, v ktorom už nepoberáte vreckové od mamy, je originálny futbalový dres nevyhnutný. S fake-replikou by ste si užili leda tak posmechu a nie úcty a radosti, ktorú si kúpou a nosením dresu chcete užiť.

Kde sa dobre kupujú futbalové dresy?

Druhý spôsob nakupovania dresov je premyslený. Chcete konkrétny dres konkrétneho klubu s konkrétnym číslom. V tom prípade máte dve možnosti. Tou prvou je návšteva oficiálnej stránky vybraného klubu a dúfať, že ich fan-shop posiela veci aj na Slovensko a v normálnej cene za dopravu. To druhou možnosťou je nájsť predajcu, ktorý má veľké zásoby rôznych dresov. Ako napríklad tento.

 

 

Posted in BLOG, RECENZIE and tagged .

One Comment

  1. Ja si myslím že naši vyhrajú nad Ukrajinou a tipujem tesnú prehru s Českom , ale priateľské zápasy sú hriatelne . Kvalifikácia je pre našich hriatelna , ale okrem našich u kvalitné tímy ako je napr. ANGLICKO atď . Len sa netreba spoliehať na súperov ako to bolo naposledy a naši vedia hrať futbal veľmi kvalitne snažia sao to snahu treba oceniť takže si myslím sa naši kvalifikujú na ME vo futbale spojme sa a držme palce našim futbalistom .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *