A prečo nie

Dnes Miroslav Šatan a Craig Ramsey zverejnili nomináciu hokejistov na ZOH 2018. A kopec fanúšikov a asi aj hráčov zostalo prekvapených. Pred sezónou by si asi nikto netipol, že v nominácii bude 10 hráčov z našej extraligy a len 1 z KHL. A ani ten nebude zo Slovana.

Radosť zmiešaná s prekvapením bude medzi slovenskými ligistami. Aj z našej extraligy sa dá dostať na olympiádu a asi aj na majstrovstvá sveta. Kto by to tak tri roky dozadu povedal.

Nikto by to nepovedal ani v lete, keď si kluby odsúhlasili, že ligu budú hrať aj počas olympiády. Až teraz si asi uvedomili, že trocha našu súťaž podcenili. V takej Bystrici pridú o troch hráčov a trénera, v Nitre, Trenčíne a Košiciach o duo hráčov a v Mikuláši o jedného. A že ide o tých najlepších z tímov asi netreba pochybovať. No aspoň to dodá našej extralige ďalšiu zaujímavú zápletku. A Poprad a Zvolen dostanú šancu poriadne zamiešať poradím na čele.

Kým pre extraligu je to perfektná správa, pre „pýchu“ slovenského hokeja, projekt, ktorý mal združovať to najlepšie čo sa tu s korčulami narodí, to až taká radosť nie je. Nehovorím pritom o našej „dvadsiatke“, ale o Slovane Bratislava. Pamätáte si tie medové motúzy čo nám ťahali pod nos keď v roku 2012 do KHL odchádzali. Základ slovenskej reprezentácie a výkladná skriňa slovenského hokeja po 5 rokoch a niekoľkých desiatkách premárnených miliónoch euro dodala na olympiádu jedného hráča. Michal Řepíka do reprezentácie českej. (pre rýpačov, Patrik Lamper odohral za Slovan 7 zápasov a už je spät v Bystrici). Na Majstrovstvá sveta Slovan asi nedodá hráčov oveľa viac. Najmä keď im sezóna končí prvého marca a majstrovstvá sveta budú v máji. A teraz by som chcel počuť aspoň jeden dôvod prečo Slovan do KHL odišiel, prečo v nej stále je a prečo tam chce aj zostať.

Ale späť k reprezentácii a olympiáde. Ramsey a Šatan sa určite nebáli a vybrali to podľa najlepšieho vedomia a svedomia. Mne je síce ľuto napríklad Jula Hudáčka, ale tak to proste dopadlo. Napokon kedy dať šancu mladým ak nie vo chvíli keď sa nedá vypadnúť a medailu nikto nečaká. A to sa okrem olympiády dá povedať aj o májových majstrovstvách sveta. A tak je to podľa mňa správne. Olympiádu asi nevyhráme, ale nejako to víťazstvo určite vybojujeme. A ak aj nie, tak aspoň staviame základy pre víťazstva budúce.

 

 

Posted in BLOG and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *