Vstupenky na futbal v zahraničí [kde a ako ich kúpiť]

V dnešnej dobe nie je problém navštíviť akýkoľvek futbalový zápas kdekoľvek v Európe. Stačí mať chuť a trocha peňazí.

Možností ako vycestovať na futbal máte niekoľko. Buď oslovíte niektorú zo športových cestovných kancelárií, ktoré vám zabezpečia vstupenku, dopravu aj ubytovanie [zoznam najväčších športových cestovných kancelárií nájdete tu], alebo sa rozhodnete si to zorganizovať samostatne.

A to je cesta, ktorú zvyčajne volím ja. Rád sa s vami podelím o to ako k takejto ceste pristupovať, ako si všetko zabezpečiť aby ste mali zážitok, aby vám zo stresu nevypadali vlasy a aby ste potom nemuseli vyhlásiť osobný bankrot.

Kúpiť vstupenku na akýkoľvek futbalový zápas je jednoduchšie ako by ste si mysleli. Naozaj stačí trocha posurfovať po nete a dostanete sa v podstate kamkoľvek. Tu je niekoľko dôkazov: Ako som sa dostal na zápas Ligy Majstrov v MadrideEURO v BudapestiVýlet na Chelsea

Zrýchlený postup ako si kúpiť vstupenku na akýkoľvek futbal

  • Vyberte si klub, ktorého zápas chcete vidieť.
  • Navštívte stránku tohto klubu a zistite si podmienky predaja vstupeniek. Najmä veľké kluby dávajú vstupenky na zápasy k dispozícii postupne. Najprv pre členov klubu, potom pre fanúšikov, ktorý zaplatili ročný poplatok aby túto výhodu mali a následne tie čo zvýšia dávajú do verejného predaja. Ak si chcete zlepšiť šance na získanie vstupeniek, alebo viete, že napríklad do Londýna budete cestovať pravidelne, tak nie je na škodu si zaplatiť minimálne členské. Šancu na lístky si tak prudko zvýšite. Ak však viete, že váš výlet do Madridu je jednorazový, tak sa to neoplatí a stačí vám pozorne sledovať stránky Atletica alebo Realu. Najmä pri veľkých štadiónoch a menej atraktívnych súperoch nejaké lístky do verejného predaja vždy zostanú.
  • Lístky sú dnes zväčša distribuované elektronicky do vášho mailu, alebo mobilu, takže nemusíte čakať na zásielku s lístkami (ako ja v roku 2000 keď som vycestoval do Holandska na EURO), ale hneď po kúpe máte lístky u seba.
  • Po kúpe lístkov už zostávajú len detaily. Naplánovať cestu a získať ubytovanie.

Na čo si dať pozor pri kúpe lístkov na futbal?

  • Vstupenky kupujte len na oficiálnych klubových stránkach. Osobne sa vyhýbam rôznym bazárom, či prepredajom. Nepoznáte pôvod vstupenky a nikdy nemáte istotu, že ten QR kód čo vám predajca po zaplatení poslal vás naozaj na futbal dostane. Nie je nič smutnejšie ako čeliť vyšetrovaniu potom čo ste sa snažili vstúpiť na štadión na sfalšovanú vstupenku.
  • Vstupenky na prepredajových stránkach bývajú veľakrát zbytočne predražené, to už potom je lepšie kúpiť si VIP lístok priamo na stránkach klubu. VIP lístkov býva vždy k dispozícii dosť aj tesne pred zápasom.
  • Pri plánovaní návštevy futbalového zápasu v zahraničí vždy čelím dileme či kúpiť skôr lístky na zápas alebo letenky. Väčšinou to rieším simultánne, že letenky kupujem až v momente keď mám potvrdené vstupenky. Len ak cestujem aj za iným účelom, a futbal má byť len spestrením jedného večera, tak neváham a začínam lacnými letenkami. Pri ubytovaní tento problém nie je, keďže väčšina hotelov ponúka možnosť zrušiť ubytovanie zdarma aj pár dní pred príchodom.

Nižšie som vám pripravil zoznam najčastejšie navštevovaných klubov a ich stránok kde môžete kúpiť vstupenky.

Ak si neviete rady, tak nám kľudne napíšte do komentárov, ak budeme vedieť tak radi poradíme.

Španielsko – La Liga

KlubKde sa dajú kúpiť lístky
Real MadridOficiálna stránka klubu
FC BarcelonaOficiálna stránka klubu
Atletico MadridOficiálna stránka klubu

Anglicko – Premier League

KlubKde sa dajú kúpiť lístky
ArsenalOficiálna stránka klubu
ChelseaOficiálna stránka klubu
TottenhamOficiálna stránka klubu
LiverpoolOficiálna stránka klubu
Manchester CityOficiálna stránka klubu
Manchester UnitedOficiálna stránka klubu

Nemecko – Bundesliga

KlubKde sa dajú kúpiť lístky
Bayern MníchovOficiálna stránka klubu
Borussia DortmundOficiálna stránka klubu

Taliansko – Seria A

KlubKde sa dajú kúpiť lístky
AC MilánoOficiálna stránka klubu
Inter MilánoOficiálna stránka klubu
Juventus TurínOficiálna stránka klubu
SSC NeapolOficiálna stránka klubu
AS RímOficiálna stránka klubu
Posted in BLOG, Futbalové štadióny.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *