Ako som nevidel Bratislava Capitals

Mediálna ofenzíva vynoveného HC Bratislava, teraz už s názvom Bratislava Capitals, zasiahla azda každého nedovolenkujúceho fanúšika hokeja. V stredu tlačová konferencia s prezentáciou naozaj zaujímavej zostavy a ambicióznych cieľov. Vo štvrtok zase prvý prípravný zápas s úradujúcim majstrom HC 05 Banská Bystrica.

Nebol som jediný, kto si povedal, že tento zápas stojí za návštevu a schladenie v týchto horúcich dňoch. Už zistiť kde sa bude hrať tento zápas bola detektívna úloha, keďže stránka HC Bratislava až do včera spala letným spánkom, ktorý začal ešte v decembri 2018. (Dnes už pribudla po ôsmich mesiacoch aktualita o premenovaní klubu). Miesto konania tréningová hala B zimného štadióna Ondreja Nepelu ma prekvapila, ale na tlačovej konferencii zaznelo, že Capitals by radi hrali na tomto štadióne aj ligové zápasy.

Na prípravný zápas mal byť vstup voľný (aj keď nejaké to euro by som za tento zápas s kľudom zaplatil) a tak som vo štvrtok podvečer neváhal a vybral sa odštartovať hokejovú sezónu 2019/2020. Bohužiaľ vstup voľný síce bol, ale na tribúnu som sa nedostal. Pri vstupe organizátori púšťali len ľudí zapísaných na zozname. Diskusia s jedným z organizátorov mi objasnila, že bohužiaľ kapacita tribún je len 150 miest a oba kluby nahlásili dopredu rezervácie pre svojich fanúšikov na všetky miesta. A tak som nevidel Bratislava Capitals v ich zápasovej premiére. A nebol som jediný, sklamaných potenciálnych fanúšikov tam bolo pár desiatok.

Bratislava Capitals teda svoj začiatok nezvládli. Ťažko povedať či to bolo spôsobené ich neskúsenosťou, podcenením záujmu alebo im o fanúšikov nejde. Osobne nemám problém s VIPkami, rezerváciami miest a dokonca sa nenahnevám ani ak sa lístky na zápas vypredajú a na mňa nezostane miesto. Ale považujem za slušné dať fanúšikom vedieť, že na zápas sa nebude dať dostať, lebo ide o udalosť pre pozvané osoby. Ušetrili by nielen mne cestu.

Otázkou teda zostáva či Bratislava Capitals bude klubom aj pre fanúšikov alebo len zábavkou pár vyvolených. Pri malom klube túžiacom po pozornosti a úspechu by som totiž očakával trocha väčšiu snahu o získanie nových fanúšikov. Zároveň verím, že ich deklarovaný záujem o hranie na štadióne Ondreja Nepelu neznamená hranie v tréningovej hale pred úzkou skupinou pozvaných sympatizantov. Aj keď hlavná plocha môže byť trocha drahý špás pre tím z druhej ligy.

A mimochodom Capitals vyhrali 6:3.

Poznámka na okraj: Spojenie medzi Bratislava Capitals a HC 05 iClinic Banská Bystrica bolo dostatočne prezentované a personifikované najmä v osobe športového manažéra Júliusa Kovaľa. Nemožno však zabudnúť ani na prepojenie majiteľ – sponzor v osobe MUDr. Iva Ďurkoviča. Ten je majiteľom iClinic, titulárneho sponzora bystrického hokejového klubu a zároveň 67% vlastník HC Bratislava (Bratislava Capitals). Ak sa Capitals podarí postúpiť do extraligy čakajú nás zaujímavé časy. A zväz asi “hlavybôľ  s ošetrením potenciálneho konfliktu záujmov. 

Posted in BLOG, Hokejový zápisník and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *