Budeme mať dva tímy v skupinách európskych pohárov?

Vo štvrtok sa rozhodne o tom či budeme mať v skupinovej fáze európskych pohárov jedno alebo dve mužstvá.

Slovan má istotu účasti, ale to či to bude v Európskej Lige alebo Konferenčnej Lige zistíme až po skončení zápasu v Limassole. Spartak Trnava hrá o všetko v Košiciach, kde ho privíta dočasne domáce Dnipro I.

Štvrtok 31.8.2023
19:00 Aris Limassol – Slovan Bratislava (vysiela Dvojka) – Európska Liga
20:00 Dnipro II – Spartak Trnava (vysiela :Šport, hrá sa v Košiciach) – Konferenčná Liga
Los skupinovej fázy Európskej aj Konferenčnej Ligy prebehne v piatok 1.9.2023

Slovan môže natiahnuť sériu účasti v skupine európskych pohárov na tri roky (2021/2022 a 2022/2023 Konferenčná Liga), Spartak by sa do skupiny európskych pohárov vrátil po piatich rokoch (naposledy 2018/2019 Európska Liga). A dva tímy v skupinách európskych pohárov v jednej sezóne sme hádam posledných dvadsať sezón nemali.

Všetko o Lige MajstrovVšetko o Európskej LigeVšetko o Konferenčnej Lige

Aké sú šance našich tímov?

Slovan to zvládne

Slovan doma nad Arisom Limassol zvíťazil 2:1. Ako vždy sa nevyhol dočasnému výpadku a tak si miesto dvojgólového náskoku vybojoval len tesné víťazstvo.

Na sociálnych sietiach sa už objavili špekulácie, že Konferenčná Liga by bola pre Slovan lepšia ako Európska. Slabší súperi a väčšia šanca na jarné play-off láka mnohých.

Pre mňa je to však nepochopiteľné. Ako by sa mohol skutočný športovec vzdať lepšej súťaže a kvalitnejších súperov? Nehovoriac o tom, že tretie miesto v skupine Európskej Ligy znamená účasť v jarnej play-off fáze Konferenčnej Lige.

Navyše keď si pozriete zoznam istých účastníkov Európskej Ligy (Liverpool, AS Rím, Sporting Lisabon, Leverkusen, Villarreal) tak nemáte o čom rozmýšlať. Toto sú mužstvá, s ktorými si chcete zmerať sily.

Z futbalového hľadiska by to Slovan vo štvrtok mal zvládnuť. V pohároch hrá vonku lepšie ako doma, navyše bude oddýchnutejší ako súper, keďže už v lige dva víkendy za sebou oddychoval.

Tréner Weiss má v tejto sezóne šťastnú ruku na výber zostavy a tentokrát aj dosť široký káder. Nahradiť Weissa mladšieho či Čavriča dokáže a o taktickú prípravú mužstva taktiež nemám obavy.

Bolo by veľkým sklamaním ak Slovan neuhrá Európsku Ligu.

Kurzy na zápas Aris Limassol – Slovan sú tuZaregistruj sa a získaj 20€ na tipovanie tu.

Aj Spartak by to mal zvládnuť

Spartak Trnava mohol ísť do odvety s náskokom, ale nakoniec uhral iba remízu. Dianie na ihrisku absolútne nezodpovedá výsledku 1:1.

Napokon sklamanie bolo po zápase cítiť v šatni hráčov, trénerov, na tribúne aj v celom okrese. Úvodný zápas s Dniprom mal skončiť domácim víťazstvom.

Našťastie je tu aj odveta a podľa mňa sa Trnavčania nemusia obávať. Ak podajú výkon v rámci svojich možností tak postúpia. Nie je dôvod na obavy ani podceňovanie samých seba.

Dnipro v tejto sezóne zahralo dobre asi len raz (v odvete predkola Ligy Majstrov na ihrisku v Aténach s Panathinaikosom) a z toho čo všetci videli v prvom zápase v Trnave strach určite nešiel.

Pochopiteľne to neznamená, že súpera treba podceniť. Víťazstvo treba oslavovať až po zápase. Dôležité je však mať správne sebavedomie a veriť vo vlastné kvality.

Myslím si, že Spartak to zvládne.

Kurzy na zápas Dnipro – Spartak sú tuZaregistruj sa a získaj 20€ na tipovanie tu.

Posted in BLOG and tagged , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *