Chorvátsky Grob [navštevujeme futbalové štadióny]

Nestáva sa na Slovensku často, aby sa klub zo šiestej ligy presťahoval na novopostavený štadión. Zavítajte do Chorvátskeho Grobu a budete prekvapení. Miestny klub, hrajúci šiestu ligu začal v jarnej časti tejto sezóny hrávať na úplne novom štadióne. A nie je to obyčajný štadión, ale rovno s dvoma hracími plochami a novou tribúnou pre 160 ľudí a zázemím pre hráčov. My sme sa boli pozrieť, a zistiť ako sa to podarilo.

Štadión Chorvátsky Grob

Dve hracie plochy s novým trávnikom [výhľad z tribúny]

Chorvátsky Grob je obec hneď vedľa Bratislavy a zároveň jedna z najrýchlejšie rastúcich aglomerácií v okolí hlavného mesta. Obec sa odjakživa skladala z dvoch častí, starej časti a Čiernej Vody. Tieto dve časti boli od seba oddelené, ale v posledných pätnástich rokoch pôvodne malá Čierna Voda narástla niekoľkonásobne a počtom obyvateľov už dávno prekonala pôvodný Chorvátsky Grob.

Rast si vyžiadal aj dobudovanie infraštruktúry a Bratislavský samosprávny kraj zareagoval výstavbou cesty, ktorá by mala smerovať od Pezinka okolo Slovenského a Chorvátskeho Grobu až k diaľnici D1. Ako prvú postavil práve spojnicu medzi Triblavinou, kde sa dá napojiť na diaľnicu a Chorvátskym Grobom. V ňom vyúsťuje cesta práve v strede medzi Čiernou Vodou a Grobom. A pri tejto križovatke vyrástol aj nový obchodný komplex Klokan, vybudovaný developerom KLM. A hneď vedľa sa nachádza aj nový štadión. Predpokladám, že štadión bola vyvolaná investícia spojená s nájmom alebo kúpou príslušných pozemkov.

Každopádne aktuálne je novučičký štadión vo vlastníctve obce Chorvátsky Grob.

Chorvátsky Grob tribúna

Tribúna na vás dýchne novotou

Samotný štadión na vás vyslovene dýchne novotou. Tribúna, ktorej základom je budova so zázemím pre futbalistov, je tým pádom vyvýšená a poskytuje perfektný výhľad na bližšiu hlavnú hraciu plochu. Zvyšné miesta do kapacity 400 divákov poskytuje státie okolo ihriska.

Úpravy v okolí ešte prebiehajú, a tak chvíľku potrvá kým v okolí vyrastú prvé stromy, lebo momentálne je tam naozaj horúco a žiaden tieň.

Výhodou obchodného komplexu pri štadióne je parkovisko, kde môžete pohodlne zaparkovať auto aj zvyšok rodiny, ktorej sa nechce ísť na futbal.

Chorvátsky Grob - obchodné centrum

Obchodné centrum hneď pri štadióne

Nevýhodou novej výstavby na tomto mieste je zase to, že na štadión sa peši nedostanete. Chorvátsky Grob a Čiernu Vodu zatiaľ nespája chodník ani cyklotrasa a tak buď prídete autom, alebo pôjdete cez pole alebo po ceste peši a to vzhľadom na šírku cesty a frekventovanosť určite neodporúčam. Ak však mám správne informácie, tak infraštrutkúra by mala byť dobudovaná čoskoro.

Osobne som z tohto štadióna nadšený. Naozaj sa nestáva často, aby malý klub mal šancu hrať na novom ihrisku a zároveň v priestoroch, ktoré poskytujú možnosť na budúci rast.

Také niečo si zaslúži veľkú pochvalu, a poďakovanie všetkým čo sa na výstavbe podieľali.

Chorvátsky Grob štadión

Hlavná tribúna so zázemím

OŠK Chorvátsky Grob má tak všetky predpoklady na to, aby športovo napredoval. Seniorský tím síce momentálne pôsobí v šiestej lige, ale klub kladie v súčasnosti dôraz na rozvoj mládežníckych tímov s cieľom získať štatút ÚTM (útvar talentovanej mládeže). A to sa mi zdá ako správna cesta. Takýto štadión si vyslovene zaslúži aby bol od rána do večera plný detí hrajúcich futbal.

Mimochodom klubové farby OŠK Chorvátsky Grob sú červená a biela a dresy vám budú pripomínať dresy reprezentácie jednej európskej krajiny. Uhádnete ktorej? (správna odpoveď je dole pod galériou)

Galéria štadióna Chorvátsky Grob:

Správna odpoveď: Dresy OŠK Chorvátsky Grob pripomínajú reprezentačné dresy Chorvátska. Ako už názov obce napovedá, je to odkaz na pôvodné obyvateľstvo a menšinu, ktorá dodnes v obci žije.

Posted in BLOG, Futbalové štadióny, Slovenské futbalové štadióny and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *