Čo nám vlastne chcel Calzona povedať

Tí, ktorí si dali tú námahu a počkali si na slová reprezentačného trénera Francesca Calzona, dostali po zápase ďalší úder.

Program aj výsledky našej kvalifikačnej skupiny na ME 2024 je tu

Aby ste vedeli o čom hovorím, tak tu je pár citácii.

„Nenechám sa ovplyvniť nejakými výsledkami. Ak by sme tento zápas hrali v septembri, možno by sme prehrali 0:4“

„Súper sa v poslednom období zlepšil, postúpil v rebríčku o štyridsať pozícií. My sme išli dole, rozdiel medzi mužstvami je stále menší a menší. Teraz je pre nás čas rekonštrukcie tímu. Musíme mať trpezlivosť, zatiaľ sme mali pätnásť tréningov na troch zrazoch“

„Chápem, ak je niekto je nespokojný. Našim prvým cieľom je, aby sa diváci vrátili na štadión. No nesmieme chorobne lipnúť na tom, že ešte nám chýba víťazstvo“

zdroj: SME.sk

Na prvý pohľad hodnotenie, ktoré nasypalo soľ do otvorenej rany. Avšak keď sa nad tým zamýšľam dlhšie, tak Calzona nám vlastne chcel povedať niečo úplne iné.

Môj preklad jeho viet znie takto.

„Zabudnite, že ste hrali v roku 2021 a 2016 Majstrovstvá Európy. To bolo iné mužstvo, iná doba, iná realita. Dnes nehráme o postup, ale o to, aby sme nekončili v kvalifikačnej skupine poslední a o to, aby na štadión prišlo aspoň 1000 ľudí.

Prebral som mužstvo, ktoré ani zďaleka nemôže ašpirovať na druhý kôš pri losovaní, druhé miesto v skupine alebo postup na Majstrovstvá Európy. Toto je tím, ktorý je momentálne v piatom koši a hrá na úrovni Azerbajdžanu, Luxemburska a keď podá naozaj dobrý výkon tak remizuje s Kazachstanom.

Biedne výkony v poslednom roku neboli spôsobené len trénerom. Hráči nehrajú na úrovni ani tretieho koša. Mužstvo, ktoré som prebral musím naučiť hrať futbal od základov. A nebude to ľahké a nebude to trvať krátko.

Prvým cieľom nie je postup na ME, ale nepadnúť z piateho do šiesteho koša. Ak to zvládneme, tak môžeme pomýšľať na posun vyššie, do koša štvrtého. A ak budem mať dosť času dostanem vás aj o ďalší losovací koš vyššie.“

Toľko teda môj preklad. A teraz si otvorme oči a povedzme si na rovinu, že Calzona asi naozaj vidí na ihrisku progres našeho mužstva. Pre neho je totiž východiskom minulá jeseň, jeho prvý zápas na našej lavičke a prehra doma s Azerbajdžanom 1:2. A ak to je bod nula, tak potom je pravdou, že remíza s Luxemburskom je vykročenie správnym smerom. Otázne už len zostáva aký výsledok s Bosnou bude považovaný za dobrý? Prehra o menej ako tri góly?

Kto bude novým reprezentačným trénerom?

View Results

Loading ... Loading ...

Stále nám veríš? Tak zober 20€ zadarmo a natipuj si, že postúpime na ME 2024 tu.

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *