Čo priniesla jesenná časť 2021/2022 – časť prvá – ako sme obstáli v Európe

Jesennú časť našej najvyššej súťaže máme za sebou. Priniesla nám viacero zaujímavých zápasov  a tiež mnoho momentov, ktoré stálo za to sledovať. V prvej časti nášho hodnotenia sa spätne pozrieme na účasť našich klubov v európskych súťažiach.

Veľmi pozitívne sa v európskych predkolách prezentoval MŠK Žilina, ktorá to cez tri úspešné predkolá dotiahla až do baráže o skupinovú fázu Konferenčnej ligy. Slovan po neúspešnom ťažení v Lige Majstrov hájil slovenské farby práve v tejto súťaži. Hoci do jarnej fázy nepostúpil, jeho vystúpenia a celkových 8 získaných bodov v skupine možno hodnotiť pozitívne. Z ostatných klubov sa Spartak Trnava prebil cez dve predkolá a Partizan Belehrad bol v tej istej fáze nad sily Dunajskej Stredy. Z finančnej stránky novovzniknutá súťaž priniesla:

ŠK Slovan Bratislava: 2 940 000 eur za postup do hlavnej fázy, 2 x 500 000 eur za 2 víťazstvá a 2 x 166 000 eur za nerozhodné výsledky. Celkovo 4,272 mio. eur

MŠK Žilina: za účasť v play-off dostanú Šošoni 750 tisíc eur 

Spartak Trnava: za účasť v treťom predkole získal 550 tisíc eur 

Dunajská Streda: za účasť v druhom predkole 350 tisíc eur 

Dohromady vybojovali slovenské kluby v európskych súťažiach bezmála 6 miliónov eur, čo vôbec nie je zlé. Zásadne lepšie by samozrejme bolo, keby kluby prišiel podporiť v každom zápase plný štadión, čo nebolo z epidemiologického hľadiska možné.

Ktorý zo slovenských klubov vás na jeseň v európskych súťažiach najviac zaujal?

View Results

Loading ... Loading ...
Posted in BLOG.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *