Ferencvaros – Slovan: Zatiaľ fajn, uvidíme čo budúcu stredu

Včera sa odohral prvý „veľký“ zápas sezóny. A tak ho treba poriadne zhodnotiť.

Pred zápasom som sa obával, že to bude nuda, ale nebola. Bohužiaľ ani na tribúnach, čo je škoda. Vždy sa nájde jeden či niekoľko desiatok alebo stoviek osôb, ktorý na tribúnu neprídu kvôli futbalu, ale prinesú si svoje komplexy či delobuchy.

Poďme však späť k futbalu.

Na začiatok sezóny to bol kvalitný zápas. Hráči najmä v prvom polčase nešetrili krokmi a snahou. V druhom polčase síce tempo trocha opadlo, ale kto by vydržal behať deväťdesiat minút v tridsať a viac stupňových teplotách. Našťastie to vyvážili tri góly, pričom všetky tri mali nádych futbalového majstrovstva.

Pre istotu však pripomínam, že v tejto sezóne sme ešte nemali možnosť vidieť ani Premier League, ani La Ligu a ani skupinové zápasy Ligy Majstrov. Takže chýba merítko podľa ktorého sa dá kvalita zápasu objektívnejšie posúdiť. Ak sa však bavíme o tom či to bol zápas, počas ktorého si človek zdriemne a o nič nepríde, tak to určite nie. Malo to náboj aj iskru.

Z kádra Slovana by som vyzdvihol hlavne jedno meno. Chovan ukázal výkon aký čakáte od brankára v dôležitých zápasoch. Podržal tím vtedy keď bolo treba a sálala z neho istota. Pre mňa najlepší hráč Slovana, aj keď Barseghyan svojim gólom iste mnohých prinúti za hráča zápasu vyhlásiť práve jeho.

Okrem vyššie uvedenej dvojičky sa mi páčil aj Abena. Kankava je dlhodobo oporou a k nemu by som pridal aj Chakvedatzeho. Ten bol na ihrisku len dvadsať minút, ale hru príjemne oživil. Gruzínsko môže byť so svojim príspevkom ku kvalite včerajšieho zápasu spokojné.

Na opačnom póle mám Medvedeva. Najprv zahodil v tretej minúte stodvadsať percentnú šancu a potom prišiel aj jeden či dva kiksy v obrane.

Ferencváros ukázal dobré momenty, ale dokopy to nebolo mužstvo, ktoré by budilo strach. Slovan dokázal slušne otupiť ich útočné snahy a keď im niečo vyšlo, tak tu bol vždy ešte Chovan.

Výsledok 1:2 dáva Slovanu veľkú nádej, ale nezabudnime, že góly vonku už nemajú dvojnásobnú hodnotu. V stredu na Tehelnom Poli potrebuje Slovan aspoň remízu.

Ferencváros bude cez víkend oddychovať (maďarská liga začína až o týždeň neskôr), aj keď mám pocit, že zápasová prax by sa im zišla. Slovan sa v sobotu proti Trenčínu asi nebude chcieť úplne zničiť a sám som zvedavý v akej zostave nastúpi. Jednotku by som tam určite netipoval a kurz na Trenčín vyzerá lákavo.

A budúcu stredu je všetko otvorené. Momentálne vidím šance na postup 60:40 v prospech Slovanu. A čo sa týka kurzov, tak opäť sa mi zdá, že stávkovky ten Ferencváros favorizujú príliš.