FK Rača [navštevujeme futbalové štadióny]

Presne na pomyslenej hranici medzi Račou a Krasňamni sa nachádza futbalový štadión, ktorý je domovom FK Rača, nováčika druhej najvyššej súťaže. A práve úvodný zápas nového ročníka bol dôvodom mojej návštevy.

Nebola to moja prvá návšteva v Rači na futbale, napokon pred trinástimi rokmi už Rača v druhej lige hrala (2006/2007 – 2010/2011). Vtedy sa však hrala 2. liga v dvoch skupinách, takže postup bol ľahší ako v súčasnosti.

Skoro celý štadión FK Rača

Štadión sa nachádza hneď vedľa električkovej trate na Černockého ulici a je súčasťou areálu, v ktorom sa nachádza aj špecializovaná stolno-tenisová hala, bikrosový areál, kedysi škvárové ihrisko na pozemný hokej a nad štadiónom je zase kúpalisko Krasňany.

Areál pred pár rokmi zarezonoval aj v médiach, keď sa o jeho „developovanie“ začal zaujímať Ľubomír Višňovský, ale keďže dodnes sa do zeme nekoplo, tak štadión aj celý areál stále slúži svojmu pôvodnému účelu.

To na kopcoch nad štadiónom sa do zeme kope intenzívne a tak výhľad na vinohrady postupne mizne a nahrádzajú ho bytové domy.

Zápas nad štadiónom: Vinohrady – Bytovky 0:1

Štadión bol postavený v roku 1972 a otváral ho priateľský zápas medzi Lokomotívou Rača (predchodca súčasného FK Rača) a internacionálmi Slovana Bratislava (výsledok 2:4).

Pôdorys štadióna zostal zachovaný do dnešných dní, ale postupom času pribudli pod budovou, kde sa nachádzaju šatne, fitnes centrum a pub (meniaci sa počas zápasov na VIP zónu) dve kryté tribúny.

Postup do druhej ligy si vyžiadal aj vytvorenie oddeleného sektora hostí, ktorý tak zabraňuje voľnému priechodu okolo celého ihriska. Ak teda nechcete sedieť na jednej z krytých tribún a dávate prednosť sedeniu na protiľahlom ovále, tak na vstup odporúčam vchod za budovou (ten vzdialenejší od prístupovej brány).

Výhodou protiľahlej tribúny, kde sú tiež namontované sedačky, je to, že vám v doobedňajších hodinách nesvieti slnko do tváre. FK Rača totiž svoje zápasy hráva tradične v nedeľu o 10:30.

Tu vám slnko do tváre nesvieti

Ak niekde sedieť neodporúčam tak je to v priestoroch za bránou. Ovál tribún je naozaj veľkorysý a tak spoza brány toho príliš neuvidíte.

Za bránu len s ďalekohladom

A posledná užitočná informácia pre návštevníkov račianskeho štadióna sa týka parkovania. Černockého ulica je už súčasťou bratislavského parkovacieho systému, ale parkovanie je spoplatnené len v pracovné dni od 12:00 (obed) do nasledujúceho rána 6:00. V nedeľu doobedu teda zaparkujete zadarmo. Alternatívou je príchod električkou, ktorá má zástavku pár metrov od štadióna.

Uvidíme ako sa bude Rači v druhej lige dariť, keďže v prvom zápase hrala celkom slušný futbal a získala tri body. Hádam vydrží nadšenie aj peniaze ale ak nie, tak tento štadión sa oplatí navštíviť bez ohľadu na súťaž. Má totiž špecifickú atmosféru mestského štadióna s blízkym kontaktom medzi hráčmi a divákmi.

Galéria FK Rača:

Posted in BLOG, Futbalové štadióny, Slovenské futbalové štadióny and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *