FK Rača vs. Trenčín: Dali sme dva góly a prehrali 0:3

V utorok aj stredu sú na programe zápasy tretieho kola Slovnaftu Cup (kedysi známeho pod obyčajnejším názvom Slovenský pohár). A keďže aspoň v utorok sme mali jeden z posledných teplejších dní, stálo za to pozrieť si nejaké zápolenie aj naživo.

FK Rača – AS Trenčín bola moja voľba. Hostia sú vždy zárukou ofenzívneho futbalu a domáci štadión mám uložený v pamäti ako príjemné miesto na nedeľňajší doobedný futbalový relax. A nemýlil som sa ani v jednom z predpokladov.

Štadión pekný, výkony solídne

Domáci štadión na Černockého počas troch rokov od mojej návštevy jemne vylepšili dvoma útulnými tribúnkami so strechou a takisto oplotením. Najviac to ocení pokladník mužstva, ktorý už nemusí v priebehu zápasu obísť celý štadión a vyberať do kasičky vstupné. Teraz stojí už pohodlne pri bráničke. Nie teda, že by oplotenie bránilo niekoľkým divákom stáť za ním a sledovať zápas zadarmo.

Mimochodom, vstupné bolo tri eurá a síce som dumal, že v akom pandemickom režime bude zápas v oranžovom okrese organizovaný, ale nedozvedel som sa. Každopádne hralo sa v exteriéri a veľká tribúna okolo celého ihriska zabezpečovala dostatočný odstup divákov od hráčov aj medzi sebou. Takže spokojnosť môže byť aj na strane hygienika.

Zápasy treťoligistu a prvoligistu väčšinou nebývajú vyrovnané, ak to ten prvoligista úplne nepodcení. A keďže Trenčín má na lavičke kopu hráčov túžiacich hrať a predať sa, tak nasadenie bolo temer prvoligové.

Domáci útočili len v prvých minútach zápasu a potom ku koncu druhého polčasu keď už bolo všetko jasné. Snahu im uprieť určite nemožno, ale kvalitatívne na Trenčín jednoducho nemali.

Okrem rýchlosti a technickej prevahy hostí ma zaujala aj fyzická nerovnováha medzi oboma mužstvami. V podstate aj tí krehší hráči v drese Trenčína nemali v osobných súbojoch žiaden problém a pár domácich hráčov si aj zalietalo po dotykoch ramien.

Aj preto bola Rača odsúdená na prehru, ale napriek tomu to nevzdávala. Trenčín mal šance, ale v koncovke to bolo slabšie. Napokon si domáci museli dať dva vlastné góly, aby to nebola dráma až dokonca.

Dnes v Slovnaft Cupe na programe aj derby Komárno – DAC či Podbrezová – Banská Bystrica, uvidíme aj nejaké prekvapenie? Porazia Gbely Senicu? A čo Žilina v Bánove? Tipni si tu.

Muž zápasu

Z hráčov bol jednoznačne najlepším Jakub Kadák, ktorý dominoval v strede poľa a dával hre Trenčína smer. Jedine čo mu nešlo bolo zakončenie, ale v tom boli všetci hráči hostí na rovnakej úrovni. Ak som správne započul, tak práve toto zarmútilo aj trénera hostí Hlinku.

Okrem Kadáka ma zaujal Rodriguez da Silva v obrane a Ikoba v útoku. Ten prvý to mal vzadu celé na povel, ten druhý má fyzické dispozície, ktoré ho predurčujú na skvelú kariéru. Len musí vylepšiť koncovku.

A tak najlepšie zápas zhodnotil hlásateľ slovami „Dali sme dva góly, súper jeden a konečný výsledok je 0:3“. Domáci a aj hostia si pri odchode vyslúžili potlesk divákov. Domáci za snahu, hostia za kvalitu. Za mňa to bolo príjemné strávené popoludnie a návštevu FK Rača kedykoľvek rád zaradím do svojho programu.

FK Rača – AS Trenčín 0:3 (0:2)
Góly: 30. Kňažek (vlastný) 0:1; 43. Azango 0:2; 60. Bukovinský (vlastný) 0:3

Posted in BLOG and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *