Hlavne, že sa nikto nezranil [Slovensko – San Marino 4:0]

Prvý prípravný zápas pred Majstrovstvami Európy v Nemecku máme za sebou a povedzme si na rovinu, že ťažko nájdete fanúšika, ktorého by tento zápas obohatil alebo nadchol.

To však pochopiteľne neznamená, že tento zápas nemal význam pre hráčov či trénerov. Napokon aj Španieli si v príprave zahrajú s Andorou. Neupieram teda trénerovi a jeho realizačnému tímu právo vybrať si súpera, ktorý sa im hodí do koncepcie prípravy.

Nikto však nemôže zároveň mne, fanúšikovi, uprieť právo zaspať pri takomto zápase, prípadne si ho vôbec nepozrieť. Výsledok 4:0 je tak akurát a všetci vieme, že s takýmto typom súpera na šampionáte hrať nebudeme.

A ak to trénerovi pomôže vyselektovať tú pravú dvadsaťšestku hráčov do finálnej nominácie tak je to v poriadku. Beriem aj argument, že sa hráči potrebujú trocha zohrať a vyvetrať dresy, prípadne získať zápasovú prax ak predtým v kluboch moc nehrávali.

Nečakajte teda, že tu teraz zhodnotím výkony hráčov na ihrisku. Napríklad taký Rodák nemal zákrok, udelovať teda známky jednotlivým hráčom za dnešný zápas fakt nemá zmysel.

Naozaj nedokážem podľa tohto zápasu vyniesť akýkoľvek súd alebo názor na to ako budeme hrať proti Belgicku, Ukrajine alebo Rumunsku počas majstrovstiev.

Ak som si na niečo urobil počas tohto zápasu názor, tak jedine na to, ako som rád, že prípravné zápasy z programu našej reprezentácie vlastne vymizli. Je to vďaka Lige Národov, ktorú síce mnohí nemusia, ale je vždy lepšie hrať o niečo, aj keď je to len záchrana v C divízii tejto súťaže. A ak by sme nebodaj niekedy postúpili do A divízie Ligy Národov, tak by tá súťaž bavila každého.

Po dnešnom zápase teda buďme radi, že sa nikto z našich hráčov nezranil a všetci sú zdraví. A hlavne nech už začne to EURO. Neviem sa dočkať.

Plán prípravných zápasov našej reprezentácie nájdete tu.

Všetko o Majstrovstvách Európy 2024 čo budete potrebovať zistíte zase tu.

Ak sa neviete dočkať prvého zápasu ME a nudíte sa, tak si dajte náš kvíz: čo viete o ME?.

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *