Hokejisti na Olympiáde: Buď je to skvelý plán alebo v utorok končíme

Po dvoch úvodných zápasoch našich hokejistov na zimnej olympiáde to s našimi šancami vyzerá zle. Aj keď je mi jasné, že o úspechu či neúspechu rozhodne štvrtý zápas (ktorý budeme hrať v utorok), tak veľa dôvodov na optimizmus zatiaľ nemáme.

Pre tých čo neradi čítajú hodnotenie zhrniem do jednej vety.

Naši hokejisti robia za zápas viac chýb ako je Juraj Slafkovský schopný streliť gólov.

Celý program hokejového turnaja nájdete tu.

A pre tých čo budú čítať ďalej, malé upozornenie. Veľa radosti v tomto texte nie je.

Pozitíva sú vlastne len dve. Tým najväčším je výkon Juraja Slafkovského. Tým druhým je, že napriek dvom prehrám sme stále v hre o medaily a zostaneme v nej aj ak prehráme v nedeľu s Lotyšskom.

Veríš stále našim? Tak si tipni, že v nedeľu vyhráme a vyhraj dvojnásobok tu.

Bohužiaľ súper do utorňajšieho zápasu play-off asi určite nebude Čína. Skôr sa nám črtá niekto ako Česko, Švajčiarsko, jeden z dvojice Kanada alebo USA, prípadne Fínsko alebo Švédsko. Vlastne ktokoľvek okrem Číny bude pri našich súčasných výkonoch ťažkým súperom.

A pritom do oboch zápasoch sme vstúpili aktívne a prvých pár minút vyzeráme vždy veľmi dobre.

Ťažko povedať či to je nejaký zámer súperov, ale zväčša od polovice prvej tretiny začneme ťahať za kratší koniec. Nechajú nas chvíľu si zahrať a potom začnú hrať oni.

Alebo len čakajú kým začneme robiť chyby. A my ich vždy urobíme a potom prídu inkasované góly.

Defenzíva nám nefunguje moc dobre ani v hre päť na päť, v oslabovkách je to ešte horšie. O útoku, až na Slafkovského (a Regendu), škoda hovoriť. Šancí máme zúfalo málo a aj tlak, ktorý si občas vytvoríme je len taký platonický, bez reálneho ohrozenia.

Pred olympiádou sme všetci (vrátane mňa) vychvaľovali Ramseyho systém, ktorý mal zaskočiť súperov a priviesť nás do bojov o medaily. Nominácia nebola o menách ale o tom ako hráči zapadnú do systému.

Po dvoch zápasoch mám pocit, že náš systém majú súperi prečítaný a vedia na neho zareagovať. Nehovoriac o tom, že v istých momentoch v defenzíve žiaden systém nemáme a je to len odhadzovanie pukov na náhodu.

Celkovo mám z našej hry aj výkonu veľmi zlý pocit.

Zostáva len veriť, že je to všetko súčasť nejakého veľkého plánu. Úvodné zápasy využiť na zohratie sa a uspanie súperov a od utorka začneme hrať inak a lepšie.

Posted in BLOG, Hokejový zápisník.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *