Hokejový zápisník #0 – iFutbal.sk bude tiež hokejový

Väčšina európskych futbalových líg je rozhodnutá, finále Ligy Majstrov je na programe až 1. júna, kvalifikácia na Majstrovstvá Európy sa prihlási tiež až v júni. Neexistuje teda žiaden dôvod, aby sme aj my nasledujúce dva týždne nevenovali pozornosť hokejovým Majstrovstvám Sveta. Nepatríme síce k fanúšikom, ktorí by mali ponožky na spätných zrkadlách, ale postreh či dva nás raz za čas napadnú.

A preto sme si vymysleli Hokejový zápisník, ktorý budeme na stránkach iFutbalu publikovať počas Majstrovstiev Sveta 2019. A toto je jeho nultá časť.

Favoriti

Každý zvládne povedať Kanada, Rusko, Švédsko keď dostane otázku, kto vyhrá Majstrovstvá Sveta v hokeji. Bez ohľadu na rok, miesto a fázu turnaja, je pravdepodobné, že sa plus mínus trafíte. My sme si však aj preštudovali zostavy a zodpovedne vyhlasujeme, že favoriti sú tento rok len dvaja. Rusko a Švédsko. Oba tímy majú zostavy napratané hráčmi z NHL a nie je pochýb, že budú hrať perfektný hokej. Ich vzájomný zápas v utorok 21.5. na záver skupinovej časti bude skvelým predjedlom pred štvrťfinálovými bojmi.

Kanadu tento rok medzi tými najväčšími favoritmi nemáme. Príde síce Tavares aj Stone, ale obrana nám príde trocha slabšia. A nie tento záver sme neprijali potom čo dostali 5 gólov od Rakúska. Obrana je slabšia len v porovnovaní s tým na čo sme si u Kanady zvykli, iné tímy by ju brali všetkými desiatimi. Takisto to neznamená, že Kanada bude hrať o záchranu, možno sa zapoja aj do bojov o medaily, nám sa len zdá, že Rusi aj Švédi sú silnejší.

Čierny kôň

V tejto kategórii štandardne figuruje Fínsko. To však tento rok príde viacmenej bez zámorských posíl, čo opäť neznamená, že budú slabí. Ale na čierneho koňa majstrovstiev to teda nevyzerá. My máme iného favorita. USA. Tento rok je ich tím vážne perfektný. Kane, Gaudreau, Eichel, DeBrincat, Larkin v útoku, Suter v obrane. Možno v bránke to bude poslabšie. Ak však máme voliť niekoho kto prekvapí, bude to USA. Tipli by sme si, že našu košickú skupinu vyhrajú, a na 90 percent získajú medailu. Kľudne aj zlatú.

Zaujímavý fakt, ktorý je zbytočné vedieť

Zaujímavým faktom je, že Košice s veľkou pravdepodobnosťou uvidia tohtoročnú draftovú jednotku. Za USA totiž nastúpi Jack Hughes, za Fínsko zase Kaapo Kakko a na to, že jeden z nich bude v drafte voľbou číslo jedna si kľudne vsaďte.

Naši

Až na Cháru, Haláka, Jurča a Cehlárika máme k dispozícii to najlepšie čo vie korčuľovať a má slovenský pas. Dvojročná misia Šatan – Ramsey tak speje k vrcholu a teraz prichádza chvíľa dokázať, že zvolená cesta bola správna. Ak nepostúpime zo skupiny, tak sa spustí vlna kritiky, ktorá na generácii bývalých zlatých chlapcov a revolucionárov spred dvoch rokov nenechá nitku suchú. Už teraz vidíme tie diskusie v médiách, že na čo mal Ramsey štyroch asistentov, keď Golonka to svojho času odtrénoval sám s Vincom Lukáčom a aj Filcovi stačil len Fero Hossa s Pokovičom. Aby teda kredit toho najlepšieho čo v hokeji máme nevyšiel na zmar, musia sa nominovaní hráči posnažiť.

V príprave sme mali problém strieľať góly. Až na zápasy proti Veľkej Británii a Rakúsku to bolo veľmi slabé. Silným súperom ako boli Češi a Švédi sme dali len jeden gól v troch zápasoch. No treba len dúfať, že s príchodom Krištofa a Hudáčka, ktorí v príprave nehrali to začne padať. Inak nás nezachráni ani obrana s parametrami NHL.

Cesta do štvrťfinále nebude ľahká. V skupine máme USA a Kanadu, obom mužstvám asi postup neunikne. Veľká Británia zase vyzerá na zostup. A potom zostáva Fínsko, Nemecko, Dánsko a Francúzsko. Z týchto štyroch tímov môže byť od nás lepší len jeden. Ak však z úvodných troch zápasov proti USA, Fínsku a Kanade získame aspoň dva body, tak nám postup neunikne. Tak hádam sa nebudeme mýliť.

Naše tipy

Pre tých čo si radi natipujú prinášame aj výber tipov, na ktorých sme sa v redakcii dokázali zhodnúť.

USA sa stane majstrom sveta – kurz: 5,75 (Doxxbet)6,50 (Fortuna)6,00 (Tipsport) – takýto kurz treba skúsiť už len zo srandy.
USA vyhrá skupinu A – kurz: 2,35 (Doxxbet)2,50 (Fortuna)2,45 (Tipsport) – toto nám príde ako celkom istá stávka.
SLOVENSKO vypadne v štvrťfinále – kurz: 2,30 (Fortuna) – ak nevyjde tento tip pretože budeme hrať semifinále, tak to nám ale vôbec nebude vadiť.

*Kurzy platné k 07.05.2019 14:30Posted in BLOG, Hokejový zápisník and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *