Hokejový zápisnik #1 – Zatiaľ viac než dobré

Tak ako sa vám to páči? Mne veľmi. Začiatok našej reprezentácie už nemohol byť lepší. Teda mohol, ak by sme porazili aj Fínov, ale napriek tomu sú naše výsledky a hlavne hra dôvodom na veľkú spokojnosť.

Naši

Nie je dôvod opakovať výsledky, ktoré všetci aj tak dobre viete a tak len pár postrehov.

*Do súboja s Kanadou nastúpi Rybár a predpokladám, že to nie je len kvôli tomu, že je adaptovaný na zámorský štýl hokeja. Čiliak tiež chytal dobre, ale Rybár dokázal pridať rozhodujúci zákrok navyše. Čiliak bohužiaľ tretiemu gólu nezabránil, zatiaľčo Rybár Martineza vychytal v momente, keď sme všetci videli puk už v sieti.

*V obrane som očarený z Erika Černáka. Nie len kvôli gólom, ale aj kvôli odvahe útočiť a istote v obrane. Černák bude v rokoch 2020 až 2030 to čo bol Chára do roku 2020. Naša jednotka medzi obrancami.

*Ani zvyšní obrancovia nezaostávajú. U tých z NHL to beriem ako samozrejmosť, ale to, že sa nestratí ani Koch som úplne nečakal. Feherváry je na najlepšej ceste do NHL v budúcej sezóne.

*V útoku by som zatiaľ vypichol dva útoky. V tom prvom zápase jednoznačne ten Sukeľov s Nagyom a Studeničom. S tým, že hlavne Sukeľa bol plný ľad. V druhom už dominoval náš prvý útok. Tatár, Pánik a Krištof ukázali prečo sú prvou formáciou. Pánik by si však mal dať pozor na oplácanie, pozornejší rozhodca by ho v tretej tretine nemilosrdne poslal na trestnú lavicu.

*K rozhodcom nemá cenu nič dodávať. Možno len opakovať si do nekonečna to čo povedal Ramsey po zápase. Nie je to úplne tradícia v slovenskom hokeji, možno sme potrebovali niekoho zo zahraničia, aby nám to povedal. Naozaj nemá zmysel sa stále utápať v tom ako nám furt niekto škodí a ubližuje. Chyby sa stávajú a nerobia ich len rozhodcovia.

*Napriek istej eufórii, ktorá vznikla netreba mať veľké oči. O postupe do štvrťfinále nakoniec rozhodne to ako zvládneme súboje s Nemeckom, Dánskom a Francúzskom. Iste, tri body zo zápasu s USA môžu nakoniec rozhodnúť, ale len tie tri body nás nikam nedostanú. A ani šesť bodov, ak porazíme Kanadu, nebude stačiť.

Kaapo Kakko je fakt kápo

Doteraz všetko nasvedčovalo tomu, že Kaapo Kakko bude dvojkou tohtoročného draftu. Prvé dva zápasy však ukazujú, že to vôbec nemusí byť také isté. Jeho výkony zatiaľ zatieňujú potenciálnu jednotku Jacka Hughesa. A nie je to len o Kakkovej efektivite, ale aj rýchlosti, pohybe a prehľade. Za mňa je zatiaľ Kakko jednotkou, ale budeme to sledovať aj naďalej. Napokon hneď v pondelok sa chlapci stretnú osobne.

Češi

Čechom vždy prajem úspech, ale tento rok som im príliš veľké šance nedával. Zostavu síce majú dobrú, ale divné šachovanie s nomináciou na poslednú chvíľu mi vsugerovalo dojem, že nie všetko bude úplne v poriadku v tíme. Výkon proti Švédsku ma teda poriadne prekvapil. Ak podajú solídny výkon aj v pondelok proti Rusku, tak asi prehodnotím svoj pôvodný úsudok o ich tohtoročných možnostiach,

Naše tipy

Kurz na to, že neprehráme v základnej hracej dobe s Kanadou je veľmi lákavý. 3,62 v Tipsporte, 3,40 vo Fortune a 3,15 v DoxxbetePosted in BLOG, Hokejový zápisník and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *