Hokejový zápisník #2 – Bola to zábava

Včera to teda bola poriadná zábava. S blbým koncom, ale aj tak som sa bavil. Najlepšie je vyhrať, ale keď už prehrať tak vždy je lepšie 5:6 ako 1:3.

Naši

*Smerom dopredu sme odohrali perfektný zápas. Boli sme dôrazní, nebojácni a góly sme dávali po dorážkach, z miest kde bývajú doma hlavne Kanaďania.

*Je dobré, že produktivita nestojí len na hráčoch z NHL, ale gól alebo minimálne tlak si dokáže vytvoriť každý zo štyroch útokov.

*Nezvládli sme bohužiaľ fakt, že sa nám darí. V istom momente sme začali veriť, že Kanaďanov prestrieľame, začali sme vymýšlať v obrane a zbytočne sme sa dostávali pod tlak. Je škoda, že sme sa nechali uniesť a neskúsili pri dvojgólovom vedení trocha spomaliť a rozkúskovať zápas. Miesto toho sme sa začali naháňať a nedopadlo to dobre.

*Na vhadzovaniach sme ťahali za kratší koniec. A to dosť výrazne. Prekvapilo ma však, že sme vhadzovanie prehrávali aj v momente, keď súper dostal varovanie od rozhodcu. Čakal by som, že v tom momente bude náš hráč vo výhode, keďže Kanaďan bude opatrnejší. Napriek tomu, sme aj takéto vhadzovanie prehrávali.

*Po zápase s Fínskom vo mne prevládal pocit, že Čiliak nepridal ten jeden dva zázračné zásahy, ktoré by nás priviedli k víťazstvu. Rovnaký pocit mám aj z Rybára po zápase s Kanadou. A rovnako pri pohľade na Čiliaka pri poslednom góle ma zmiatol jeho pohyb. Ako keby do poslednej chvíle neveril, že príde strela a príliš sa sústredil na útočníka pred sebou očakávajúc teč.

Fanúšikovia

Pískať počas hymny súpera je úbohé. Utápať sa v pocite, že nám škodia rozhodcovia je tiež úbohé.

Čo ďalej

Tri zápasy, keď sme nemuseli ale mohli, máme za sebou. Teraz prichádzajú zápasy v ktorých musíme. Víťazstvo proti USA je cenné, ale ak nezdoláme Nemecko tak bude situácia kritická. Vieme, že dokážeme hrať s kýmkoľvek a ak sa držíme systému a nezbláznime sa, tak môžeme aj vyhrať nad každým. Takže teraz už nezostáva nič iné len to urobiť.

Naše tipy

Tentokrát by sme skúsili tipnúť, že v každom zo zápasov: Taliansko – Lotyššsko, Nemecko – Francúzsko a Švajčiarsko – Rakúsko padne viac než 3,5 góla počas 60 minút. Kurz je 2,11 v Tipsporte, 2,03 vo Fortune a pozrite aj v DoxxbetePosted in BLOG, Hokejový zápisník and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *