Hokejový zápisník #4 – Dohrávanie

Po zápase s Nemeckom zavládla zvláštna atmosféra nielen v Steel Aréne. Čím väčšie očakávania sme mali, tým väčšie bolo aj sklamanie a tak sa síce tešíme z víťazstiev, ktoré prichádzajú, ale niečo tomu predsa len chýba.

Naši

*Veľkú Britániu aj Francúzsko sme presne podľa predpokladov dokázali rozostrieľať. Ale ani tak nemôžeme byť úplne spokojní. V oboch zápasoch sme na isté momenty, našťastie nie veľmi dlhé, vypadli z koncentrácie. Francúzi dokázali vtedy znížiť na 2:3. Británia našťastie ani zďaleka nemá taký potenciál, aby to dokázala využiť.

*Útočníci si museli oba zápasy absolútne užívať. Konečne dokázali bez problémov súpera prekorčuľovať a ani sa nenadreli.

*Proti Francúzom nám opäť príliš nezachytal Rybár. Nechce sa mi veriť, že aspoň jednu z troch gólových striel nemohol chytiť.

*Proti Veľkej Británii som si zase špeciálne všímal hru našich obrancov na útočnej modrej aj čiare. Smútkom ma vždy naplnilo, keď Marinčin jednoducho odhodil puk do rohu, miesto kľučkovania. Zároveň som zistil, že chyby na modrej robíme celkom často. Iste Briti nemali na to, aby to potrestali, keďže aj korčulujú o kategóriu pomalšie ako my. V iných zápasoch nás však takéto chyby stoja víťazstvá.

*Osobne som bol na zápase proti Francúzom a musím povedať, že atmosféra bola vcelku dobrá. Spievalo sa, skandovalo, ľudia si to užívali, ale chýbalo tam to napätie z toho, že každý gól nás niekam posunie. Oproti zápasu dajme tomu s Fínmi tomu chýbalo to prečo ľudia chodia na dôležité zápasy. Bohužiaľ proti Francúzom, Britom a aj Dánom to bude ako prípravný zápas. Príjemná zábava, ale zápasy kde o niečo ide sú omnoho lepšie.

 

Čo ďalej

*Nezostáva nám nič iné len vydržať do konca základnej časti a potom si užiť play-off. Na 99% bez našich, ale to neznamená, že to nebude dobrý hokej.

*Celkom výrazne je na týchto majstrovstvách sveta vidieť rozdiely medzi jednotlivými výkonnostnými úrovňami. USA, Kanada, Rusko, Švédsko, Fínsko a Česko dokážu dať komukoľvek výprask. Len musia chcieť. Potom je Švajčiarsko, ktoré sa top šestke približuje mílovými krokmi. O kategóriu nižšie sme my, Nemci a Lotyši. Keď máme deň, tak potrápime mužstvá top šestky, keď deň nemáme tak dokážeme prehrať s mužstvom, ktoré je o kategóriu nižšie. A v tej sa nachádza Dánsko, Nórsko, Francúzsko, Rakúsko, Taliansko, Veľká Británia. Najmä Taliansko a Veľká Británia sú pritom mužstvá, ktoré sa na Majstrovstvách sveta ocitli len náhodou. Neprišiel náhodou čas na zmenu systému? Čo takto zúžiť to na 10 mužstiev a hrať rovnako ako sa hrajú MS 20 a MS18? Alebo to osekať na osem mužstiev, nech je zábava a ide o všetko hneď od začiatku.

Ešte jeden pozdrav našim komentátorom

Moritz Seider, ten „simulant čo prifilmoval faul Laca Nagya“ podľa Valábika, Merčiaka aj Pardavého, nenastúpil proti Kanade. Zjavne ten otras z Nagyovho faulu naďalej trvá. Ešte stále si teda páni myslia, že Seider filmoval?

Naše tipy

Neverím na zázraky, takže Američani porazia Nemcov a k tomu aj Rusi unavených Švajčiarov . Kurz na túto dvojkombináciu je 1,73 v Tipsporte, 1,75 vo Fortune a 1,66 v Doxxbete.Posted in BLOG, Hokejový zápisník and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *