Hokejový zápisník #6 – Súťaž o najväčšieho smoliara

Majstrovstvá sveta pokračujú aj bez našich a nuda to určite nie je. Až na zápas Čechov, sme videli vyrovnané zápasy s otvoreným koncom až po poslednej sekundy (doslovne).

Súťaž o najväčšieho smoliara

Dostať gól necelú sekundu pred koncom vo vyraďovacom zápase je horšie ako dostať ho tridsať sekúnd pred koncom. Kanada sa nikdy nevzdáva a Švajčiari si ešte teraz trieskajú hlavu o dvere od šatne. Švajčiarsko malo celkom dobrý káder a ich hra šla hore každým zápasom. Už s Čechmi to bolo veľmi dobré a proti Kanade to bolo skoro dokonalé. Až na tú poslednú sekundu a následné predĺženie.

Kanada prišla tesne pred začiatkom majstrovstiev o Johna Tavaresa a ja som ich hneď odpísal. Veľká chyba z mojej strany.

Rusi vyzerajú neporaziteľne, ale poraziteľní určite sú. Ak by Američania neprespali prvú tretinu celú a potom si ešte dali malého šlofíka aj začiatkom tej tretej, tak vôbec nemuseli prehrať. Ich útočná sila sa vyrovná aj tej ruskej. Rusi mali však lepšieho brankára, ktorý sa stal aj mužom zápasu. Jeho náprotivok, Američan Corey Schneider jednoducho nie je už taký dobrý ako býval keď podpisoval dlhoročný kontrakt s New Jersey.

Češi sú v semifinále úplne zaslúžene. Nemci by potrebovali ešte dvoch Draisaitlov, aby ich dokázali zdolať. Jeden Leon Draisaitl nedokáže urobiť zázrak, aj keď na ľade dominoval. A teraz si predstavte, že Draisaitl je len druhý najlepší hráč v Edmontone. Ako je možné, že Oilers nehrajú play-off? Netuším.

Švédi prišli do Bratislavy s neuveriteľne silnou zostavou. Zlatý hattrick lákal, ale nakoniec nebude. Henrik Lundqvist nemal najlepší deň a Fíni sa jednoducho nevzdali. A pritom Kaapo Kakko nedal gól ani asistenciu. Tentokrát sila tímu zvíťazila nad jednotlivcami.

Čo ďalej

Rusi vyzerajú ako jasní favoriti. Najlepší káder a zatiaľ ako jediný ani raz nezávahali. Všetko iné ako zlato im bude pochopiteľne málo. Tak som zvedavý či ten tlak zvládnu. Ja osobne dúfam, že Češi si zažijú zlatú nedeľu.

Naše tipy

Predpokladám, že Kanada si už svoje šťastie vyčerpala a tak by som skúsil víťazstvo Čechov v sobotu. Kurz je 3,02 v Tipsporte, 3,05 vo Fortune a 3,20 v Doxxbete.Posted in BLOG, Hokejový zápisník and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *