Ibrahimovič v Bayerne Mníchov

Keď som v stredu večer pozeral zostavu Bayernu Mníchov na zápas proti Manchestru City v Lige Majstrov tak ma až zamrazilo. Na striedačke bavorského klubu sa objavilo meno Ibrahimovič. Na chvíľu som zaváhal. Že by mi v zime niečo ušlo na prestupovom trhu? To hádam nie.

Po chvíľe hľadania na nete sa však vyjasnilo. Na striedačke Bayernu Mníchov sedel 17 ročný Arijon Ibrahimovič, narodený 11. decembra 2005 v Norimbergu kosovským rodičom. Aj preto má okrem nemeckého aj kosovské občianstvo. A len dopĺňam, že so Zlatanom Ibrahimovičom má spoločné len priezvisko.

Arijon je sedemnásťročný ofenzívny strednopoliar a patrí k nádejám nemeckého futbalu. Jeho zaradenie na striedačku v takomto zápase je ocenením jeho potenciálu.

V reprezentačných výberoch Nemecka do 17 rokov aj do 18 rokov už odohral svoje a takisto párkrát skóroval. V juniorskej lige hráčov do 19 rokov má tento sedemnásťročný futbalista aktuálne na konte 13 gólov v 11 zápasoch.

Jeho profil na Transfermarkt nájdete tu.

Meno Ibrahimovič teda z futbalového sveta nezmizne ani keď sa momentálne 41 ročný Zlatan Ibrahimovič rozhodne s kariérou skončiť.

A pre tých kto o Zlatanovi Ibrahimovičovi zatiaľ nepočuli pridávam jeho krátku vizitku. Tento Švéd bosnianského pôvodu hral za tie najlepšie kluby sveta (Ajax, Juventus, Inter Milán, Barcelona, PSG, Manchester United, LA Galaxy, AC Miláno). Vo svojej zbierke má päť titulov zo Serie A (aj keď vyhral ich sedem, ale dva Juventusu dodatočne zobrali), víťazstvo v La Lige, Superpohári UEFA, FIFA Svetovom pohári klubov, francúzskej lige či Európskej Lige.

Zrovna v nemeckej Bundeslige však Zlatan nikdy nehral. Je teda možné, že v počte nemeckých titulov prekoná Arijon Zlatana ešte pred dovršením plnoletosti.

V kariére Zlatana Ibrahimoviča sa striedali skvelé výkony na trávniku s veľkohubými vyhláseniami mimo neho.

Za všetky jeho citáty si dovolím pridať tento:

„Arsene Wenger ma pozval na skúšku do Arsenalu, keď som mal 17. Odmietol som. Zlatan nerobí konkurzy.“

A za všetky jeho góly pridávam túto výberovku:

Necháme sa prekvapiť či sem o desať rokov pridám takýto pekný zostrih gólov Arijona Ibrahimoviča.

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *