Igram [navštevujeme futbalové štadióny]

Náhoda chcela aby som sa pár týždňov po konci sezóny ocitol v Igrame, mestečku na západnom Slovensku neďaleko od Senca.

Ako prvé budete určite riešiť nezvyčajný názov obce. Ten odkazuje na chorvátskych hudcov (igrici), ktorí pôsobili na bratislavskom hrade a neskôr sa usadili práve v mieste dnešnej obce zrejme v 13. storočí.

Poďme však k futbalu. Ak idete od Kaplnej, na ktorú Igram plynulo nadväzuje tak musíte pri kostole zabočiť doprava a na konci cesty vás čaká štadión miestneho ŠK Igram.

Pri vstupe si všimnete najprv označenie troch rôznych parkovísk, pričom ja odporúčam to najvzdialenejšie, ktoré v lete dáva najväčšiu šancu na tieň. A hneď potom loptu upevnenú na vstupnej bráne.

Lopta pri vstupe čosi pamätá

Lopta pri vstupe čosi pamätá

Miestny klub zažíva jedno z najlepších období vo svojej histórii. A tá nie je krátka, klub bol založený už v roku 1932, čo je zdokumentované priamo v logu ŠK Igram.

ŠK Igram Logo

V sezóne 2022/2023 vyhrali VI. ligu A seniorov a vybojovali si postup do piatej ligy. Víťazstvo v lige spečatili v poslednom kole proti susednej Kaplnej (5:1), ktorá vypadla do siedmej ligy. Predpokladám, že to predĺžilo oslavy o pár hodín, možno aj dní.

Napokon však aj v tejto sezóne bude ŠK Igram pôsobiť v VI. Lige. Nie je to ľahké robiť futbal v tejto dobe.

Samotný štadión má jednu hlavnú tribúnu, ktorá skrýva šatne pre hráčov aj bar pod lipou, ktorý poskytuje občerstvenie divákom počas zápasov (ale funguje aj mimo nich).

Hlavná tribúna

Hlavná tribúna

Trávník vyzerá exkluzívne, najmä keď si uvedomíte, že toto je práca nadšencov a nie profesionálny klub.

Trávnik ako lusk

Trávnik ako lusk

V lete odporúčam pozerať zápasy buď priamo spod lipy pri bare, alebo z ľavého rohu oproti tribúne. Na týchto dvoch miestach máte najväčšiu šancu nedostať úpal.

Vľavo hore býva tieň najskôr

Vľavo hore býva tieň najskôr

Celkový dojem zo štadióna ŠK Igram je veľmi príjemný. Ja som tu bol mimo sezóny, ale ak chcete stráviť popoludnie na futbale v príjemnom prostredí, v obci s netradičným názvom a dlhou históriou, tak možem Igram odporúčať. Ja sa tam určite chystám.

A hráčom a fanúšikom ŠK prajem, aby aj v tejto sezóne zopakovali úspech z tej minulej.

Galéria štadión ŠK Igram:

Posted in BLOG, Futbalové štadióny, Slovenské futbalové štadióny and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *