Keď sa agentúra pomýli, tak Copa America trvá šesť mesiacov

Vždy som premýšľal ako to funguje v slovenských športových internetových médiách. Partia nadšencov sedí v kancelárii alebo doma a píše jeden názor alebo správu za druhou. Kruhy pod očami, hodiny pozerania športu v televízii alebo naživo na štadiónoch. Telefóny známym aj neznámym športovcom. Litre vypitej kávy. A výsledkom je zaujímavé čítanie, ktoré denne priláka tisíce čitateľov.

Toľko moja naivná predstava.

V skutočnosti sa zaplatí športový servis TASR a automaticky sa na vašu stránku preklápa jedna správa za druhou. Nikto to nečíta, nikto to nekoriguje. Počítač nestojí peniaze a nesťažuje sa na dlhý pracovný čas. Netreba mu ani ten kávovar dať do kancelárie.

A keď redaktor v TASR zle preloží z anglického (prípadne španielskeho alebo portugalského) originálu dátum, tak sa Copa America natiahne z troch týždňov na šesť mesiacov.

Je mi jasné, že chyba sa pritrafí, nakoniec ja nie som výnimkou. Ale čakal by som, že v TASR funguje nejaký editor a v Profutbale a Športe by si tiež niekto mohol prečítať všetko čo publikujú.

Nižšie „obrázky“ z dnešnej raňajšej správy o vylosovaní Copy America na Profutbale a Športe.sk.

A teraz môžeme stopovať čas, kedy daný dátum v redakciách opravia.
Preklik na samotné články: ProfutbalŠport.sk

A len pre ujasnenie. Copa America sa bude hrať od 14. júna do 7. júla 2019.

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *