Kedy začínajú futbalové ligy a kto je favoritom na titul

Minulý víkend odštartovali nové sezóny futbalových líg na Slovensku, v Čechách, Poľsku aj Rakúsku. A každý ďalší víkend sa pridajú ligové súťaže v ostatných európskych krajinách, aby sme koncom augusta boli opäť v plnom futbalovom ošiali. Aby ste sa už teraz mohli tešiť na jednotlivé ligy, pripravili sme si pre vás krátky prehľad toho kedy ktorá z líg začína, aj s krátkym komentárom na tému „koho favorizujeme na titul a na koho by sme si vsadili“.

Anglicko: Premier League

1. kolo: 13.8. – 15.8. [Program aj kurzy sú tu]

Kto vysiela zápasy: Premier Sport [nájdete na Digi Slovakia tu]

Manchester City bol v minulej ligovej sezóne neporaziteľný a v podstate už pár týždňov pred koncom súťaže bolo všetko jasné. Najviac mu konkuroval mestský rival United, ktorý sa pred sezónou posilnil o Jadona Sancha z Dortmundu. Mne sa však aj tak najviac pozdáva iný tím.

Chelsea dokázala vyhrať Ligu Majstrov, keď vo finále zdolala práve Manchester City. Pod vedením Tuchela, ktorý v Londýne nestrávil celú sezónu, nabrala hra Chelsea perfektnú formu. Aj preto očakávam, že v tejto sezóne by práve oni mohli byť tým mužstvom, ktoré Premier League opanuje.

Z kurzového hľadiska je City k dispozícii za kurzy pod 2,00, takže to na stávku neodporúčame. Chelsea a Liverpool sú za 6,00 a United dokonca za 7,00. Tí, čo chcú vyhrať veľa tak môžu smelo natipovať Arsenal, Tottenham, alebo Leicester za kurzy cez 40, čí dokonca West Ham s kurzom 200  [všetky kurzy nájdete tu].

Náš tip na majstra: Chelsea [stav si s kurzom 6,00 tu]

Nemecko: Bundesliga

1. kolo: 13.8. – 15.8. [Program aj kurzy sú tu]

Kto vysiela zápasy: Nova Sport [nájdete na Digi Slovakia tu]

Tu nie je príliš o čom písať. Bude to zase Bayern. Napriek odchodu Alabu (a možno aj Lewandovskeho) sa na bavorskú mašinu nikto nemá šancu chytiť. Bayern iste nejaký ten zápas prehrá a nebude na prvom mieste od prvého do posledného kola, ale v máji 2022 si opäť prevezme majstrovskú trofej.

Z ostatných tímov by ich mohli aspoň trocha potrápiť Dortmund a Lipsko (oba tímy majú kurz 10,00), ale na nejaký veľký tlak to nevidím.

Náš tip na majstra: Bayern [stav si s kurzom 1,15 tu]

Španielsko: La Liga

1. kolo: 13.8. – 15.8. [Program aj kurzy sú tu]

Kto vysiela zápasy: Nova Sport [nájdete na Digi Slovakia tu]

Tak ako po minulé roky, aj teraz sa budeme baviť o trojici tímov. Barcelona, Real Madrid a Atletico Madrid sú jedinými kandidátmi na titul. Barcelona aj Real sú k dispozícii s kurzom 2,40, Atleticko dokonca 4,50. Ak veríte na prekvapenia, tak ďalšie tímy začínajú na kurze 20 [Sevilla] a taký San Sebastian má kurz 70.

Ja osobne sa tu príliš rozhodnút neviem. Real Madrid bude mať nového trénera Ancelottiho  a už tretí rok tam dochádza k pomalej obmene kádra (odišiel napríklad Ramos). Barcelona sa síce dohodla s Messim na novej zmluve, ale podľa mňa by sa im zišlo urobiť zmenu a nadefinovať spôsob hry odznova.

A potom tu máme Atletico Madrid, minuloročného majstra, kde je asi najväčšia kontinuita s minulou sezónou. A vzhľadom na to, že kurz na nich je o dosť vyšší ako na rivalov, tak nebudem váhať.

Náš tip na majstra: Atletico Madrid [stav si s kurzom 4,50 tu]

Taliansko: Seria A

1. kolo: 21.8. – 23.8. [Program aj kurzy sú tu]

Kto vysiela zápasy: Nova Sport [nájdete na Digi Slovakia tu]

V minulej sezóne po dlhých deviatich rokoch získal titul niekto iný ako Juventus. Inter Milán hral nielen pekne ale aj účelne a tak sa zaslúžene tešil.

V tejto sezóne to bude opäť dramatické. Juventus bude chcieť získať trofej späť, Inter Milán by zase rád obhájil. A potom tu máme skupinu tímov, ktoré tiež môžu zamiešať kartami. AC Milán, Atalanta, AS Rím, Lazio či Neapol budú minimálne bojovať o miestenku v Lige Majstrov. A od nej je k titulu len jedno či tri miesta v tabuľke.

Kurzovo je favoritom Juventus, pričom po dlhých rokoch je na neho kurz cez 2,00. Inter Milán je k dispozícii za 3,10 a Bergamo za 9,50. Ostatné kluby sú stávkovkami ocenené kurzami cez 10. [všetky kurzy nájdete tu]

V tejto lige sa neviem rozhodnúť koho favorizovať. Ak by bol kurz na Bergamo vyšší ako 10, tak to za symbolický vklad skúsim. Takto však asi zostanem pri Juventuse, napokon kurz 2,00 na to, že získajú titul sme tu osem rokov nemali.

Náš tip na majstra: Juventus [stav si s kurzom 2,00 tu]

Ostatné ligy:

Francúzsko: Ligue 1
1. kolo: 6.8. – 8.8. [Program aj kurzy sú tu]
Kto vysiela zápasy: Nova Sport [nájdete na Digi Slovakia tu]
Favorit na titul: PSG [stav si s kurzom 1,20 tu]

Holandsko: Eredivisie
1. kolo: 13.8. – 15.8. [Program aj kurzy sú tu]
Kto vysiela zápasy: Arena Sport [nájdete na Digi Slovakia tu]
Favorit na titul: Ajax [stav si s kurzom 1,43 tu]

Portugalsko: Primera Division
1. kolo: 6.8. – 8.8. [Program aj kurzy sú tu]
Kto vysiela zápasy: Sport 1 a 2 [nájdete na Digi Slovakia tu]
Favorit na titul: Benfica [stav si s kurzom 2,00 tu]

Maďarsko: NB I
1. kolo: 30.7. – 1.8. [Program aj kurzy sú tu]
Favorit na titul: Ferencvaros [stav si tu]

Posted in BLOG, Tipérov pomocník, Tipy.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *