Košický návrat kráľa

FC Košice v aktuálnej sezóne nastupujú v druhej najvyššej súťaži. Po jesennej časti a po nie príliš dominantných výkonoch im patrí piata priečka. Napriek tomu sa východniari nijako netaja svojimi postupovými ambíciami.

Po viacerých rošádach v košickom futbale, zmenách názvu klubov, vlastníkoch, pôsobí minimálne zvonku klub stabilizovane. Dokáže pritiahnuť do svojho kádru hráčov s ligovými skúsenosťami. Veď sem prestúpili Matúš Kira alebo Jonec. Po zraneniach najmä v strede poľa sa k menovaným pridal aj Turík a Jakúbek. Najmä posledný sa podľa nás svojej šance chopil najlepšie a zaujal, o kvalitách Kiru nie je potreba diskutovať.

Hoci Košice strácajú na vedúcu Banskú Bystricu po odohraných 14 zápasoch 12 bodov, stať sa môže takmer všetko. Naviac, viaceré prvoligové kluby nie sú v dobrej finančnej kondícii a teda odkúpenie licencie alebo sprísnené centrálne pravidlá môžu veľmi rýchlo zamiešať kartami. Tieto úvahy sú dnes síce iba v rovine špekulácií, zároveň nemusia byť ani príliš ďaleko od pravdy.

Koľko klubov by mala mať Fortuna Liga?

View Results

Loading ... Loading ...

Ďalším pozitívnym signálom je štadión, ktorého prvá etapa by sa mala kolaudovať v septembri 2021. Moderný stánok druhé najväčšie mesto Slovenska potrebuje ako soľ a o jeho využití pre športové a kultúrne akcie nie je pochýb.

Za najlepšiu správu ale považujeme návrat Jána Kozáka staršieho. Ide o jedného z našich najúspešnejších trénerov a zároveň lokálpatriota.

V rámci štruktúr prijal ponuku na obsadenie pozície športového riaditeľa. To znamená budovať káder a na to mal vždy cit.

Vytiahnuť mladíkov z juniorky, či už šlo o Ondreja Dudu alebo dovtedy neznámeho Nemanju Matića a dať im šancu v prvom teame. Na toto sa tešíme a naše očakávania budú veľké.

Posted in BLOG and tagged , .

One Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *