Kto okrem Pavla vyhral české prezidentské voľby?

České prezidentské voľby sú minulosťou a po účasti, akú sme v Čechách nevideli viac než dvadsať rokov budú mať Češi nového prezidenta. Petr Pavel prevalcoval svojho oponenta a získal o skoro milión hlasov viac.

VÝSLEDKY DRUHÉHO KOLA:
Petr Pavel 58,32%
Andrej Babiš 41,68%
účasť: 70,25%

Petr Pavel sa 8. marca 2023 ujme funkcie prezidenta Českej republiky.

Tipovaniu na voľby sa podrobnejšie venujeme tu.

Avšak prezidentské voľby majú ešte jedného víťaza. A sú ním stávkové kancelárie.

Tipsport vo svojej tlačovej správe zverejnil niekoľko zaujímavých detailov, z ktorých vám pár radi sprostredkujeme.

Prvé kurzy na víťaza českých prezidentských volieb zverejnil Tipsport už 21. októbra 2021, 15 mesiacov pred samotnými voľbami. Za tento čas nabral od tipujúcich stávky vo výške 16 500 000 €. Úctyhodná suma, pričom necelých 3,1 milióna z nich si tipéri podali v live stávkach.

Na Petra Pavla ako budúceho prezidenta si ľudia vsadili za 4 480 000€, na jeho oponenta v druhom kole Andreja Babiša 5 920 000€. Už iba pri pohľade na tieto dve sumy a spomienke na výšku kurzov v posledných dvoch týždňoch je jasné, že české prezidentské voľby boli pre stávkové kancelárie ziskovou udalosťou.

Iste, priemerný kurz na Pavla bol za tých 15 mesiacov vyšší ako sme videli v posledných dňoch. Avšak berme do úvahy, že väčšina stávok prišla pravdepodobne až v poslednom mesiaci keď kurz na neho prudko klesal a neprekonal úroveň 2,00 ani náhodou. K tomu prišla časť tipov aj na kandidátov neúspešných v prvom kole. Minimálne na Danušu Nerudovú boli prijaté stávky iste v stovkách tisícov.

Andrej Babiš si navyše okrem zdrvujúcej prehry pripísal aj ďalšiu výraznú prehru.

Tweet Andreja Babiša z 26.1.2023

Deň pred druhým kolom na sociálnej sieti vyzýval ľudí na tipovanie. Už to samotné sa mi zdá poriadne cez čiaru.

Navyše ako informovaný kandidát iste vedel ako vychádzajú prieskumy, takže jeho výzva bola absolútne nezodpovedná. Svojich sledovateľov neupozornil na žiadne riziko spojené s hazardnými hrami, ani na to, že sú dostupné len luďom cez 18 rokov.

Nečudo, že už v sobotu večer sa to pod jeho „tvítom“ hemžilo odpoveďami od jeho sklamaných priaznivcov, ktorý prehrali v stávkových kanceláriach.

Ak hľadáte dno, tak toto je ono.

Tipujte opatrne a myslite na to, že by to mala byť zábava a tipovať by ste mali len za sumy, ktoré si môžete dovoliť prehrať.

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát a vzniku závislosti. Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

Tipovaniu na voľby sa podrobnejšie venujeme tu.

Posted in BLOG, Tipérov pomocník and tagged .