Kto postúpi? Prešov alebo Košice?

Aktualizované 12.5. 19:00:

Výsledky 29. kola rozhodli, že priamym postupujúcim sa stávajú Košice.

Košice – Myjava 2:0
Dolný Kubín – Prešov 2:1

Košice majú kolo pred koncom náskok štyroch bodov a sú istým víťazom druhej ligy. O rok sa teda predstavia v lige prvej. Prešov skončí na druhom mieste a v baráži sa stretne s predposledným mužstvom Fortuna Ligy – tabuľka je tu.

Mimochodom Dolný Kubín si víťazstvom zaistil záchranu, vypadávajúcimi do tretej ligy budú FK Rača a Dubnica.


Okrem napínavého súboja o titul vo Fortuna Lige sa zaujímavo vyvíja sezóna aj v druhej lige. O prvé miesto a priamy postup do Fortuna Ligy bojujú dve historické „bašty“ futbalu z východného Slovenska: Tatran Prešov a FC Košice.

Kým tri kolá pred koncom viedol Prešov o dva body, tak stačilo jedno kolo a všetko je inak. Košice vyhrali na Slovane B, Prešov prehral v Považskej Bystrici a z dvojbodového náskoku je jednobodová strata.

Mimochodom vzájomné zápasy týchto dvoch mužstiev v sezóne dopadli 2:1 pre domáci tím a v oboch zápasoch víťaz inkasoval ako prvý, ale dokázal zápas otočiť.

23.07.2022 Košice – Prešov 2:1
12.11.2022 Prešov – Košice 2:1

Skóre majú momentálne lepšie Košice (+35 versus + 23) a tak jediné čo potrebujú je udržať si náskok na Prešov. A vzhľadom na rozlosovanie to nie je vôbec nereálne.

Program Prešova a Košíc v posledných dvoch kolách

KOŠICEPREŠOV
29. kolopiatok 12.5.
Myjava [doma]
piatok 12.5.
Dolný Kubín [vonku]
30. kolopiatok 19.5.
Rača [vonku]
piatok 19.5.
Pohronie [doma]

Útechou pre toho kto druhú ligu nevyhrá bude aspoň baráž s predposledným tímom  Fortuna Ligy (aktuálna tabuľka prvej ligy je tu).

Každopádne v budúcej sezóne tak k Michalovciam pribudne minimálne jeden klub z východného Slovenska a to je dobre. Rovnako je podľa mňa dobré, že sa do ligy vracajú tradičné mená.

Ja preferujem postup Košíc, minimálne do momentu kým bude mať Prešov vlastný štadión. Viac sa mi totiž páči ak klub hrá na vlastnom štadióne vo vlastnom meste pred svojimi priaznivcami. Prospieva to atmosfére aj návštevnosti, čo vedia napríklad v Mikuláši.

A kto si podľa vás zabezpečí priamy postup do najvyššej súťaže?

Kto vyhrá 2. ligu?

  • Prešov (54%, Počet Hlasov 7)
  • Košice (46%, Počet Hlasov 6)

Hlasovalo: 13

Loading ... Loading ...

Tipovať zápasy 2. ligy a získať bonus až 20€ na tipovanie zadarmo môžete TU

Hazardné hry predstavujú riziko vysokých finančných strát a vzniku závislosti. Zákaz hrania hazardných hier osobám mladším ako 18 rokov.

 

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *