Lepší súper ako Bazilej pre Slovan neexistuje

Včerajší zápas Bazilej – Slovan bol presne taký aký sa dá očakávať od tímu pod vedením Vladimíra Weissa. Nebolo to prvýkrát keď jeho tím prichádza do zápasu európskeho pohára ako outsider. Po sérii slabých výkonov vo Fortuna Lige (s výnimkou posledného zápasu s Trnavou), zmenách v manažmente, ktoré naznačujú, že nie všetko v klube funguje príde výsledok, ktorý dáva do odvety veľkú nádej.

9.3.2023, 1. zápas osemfinále Konferenčnej Ligy
Bazilej – Slovan 2:2 (2:1)

6. Amdouni, 40. Zeqiri – 17. Medvedev, 70. Abubakari

A pritom začiatok zápasu vyzeral zo strany Slovanu veľmi zle. Obrana belasých bez Abenu jednoducho nie je čo bývala a chvíľami to so Slovanom nevyzeralo velmi dobre. Po desiatich minútach som sa zamýšľal nad tým či Weiss vydrží na lavičke Slovana do konca sezóny.

Potom sa však skoro všetko na dobré obrátilo a Slovan uhral remízu. Čiastočne tomu pomohol zlepšený výkon Slovana a čiastočne to, že Bazilej má v defenzíve podobné problémy ako Slovan.

Vyzdvihnúť treba hlavne to, že Slovan si poradil s Bazilejom aj bez Kankavu, ktorý je kľúčovým hráčom, na ktorom Weiss stavia. Budúci štvrtok by už mal byť k dispozícii čo dáva fanúšikom bratislavského celku dôvod na na optimizmus.

Celkovo sa zdá, že Bazilej je pre Slovan veľmi príjemným súperom. Minimálne bilancia vzájomných zápasov tomu nasvedčuje.

Netvrdím však, že Slovan má postup istý, skôr predpokladám dramatický zápas, ktorý môže kľudne vyvrcholiť predĺžením alebo penaltami.

Každopádne si na štvrtok 18:45 nerobte iný program. Slovenský tím v štvrťfinále európskeho pohára by totiž bola naozaj veľká vec. A mimochodom na Slovan a jeho celkové víťazstvo v Konferenčnej Lige je stále vysoký, ale už nie najvyšší kurz – pozrite sa tu.

Ako dopadne Slovan v Konferenčnej Lige?

• vypadne v osemfinále (36%, Počet Hlasov 9)
  • vypadne v štvrťfinále (36%, Počet Hlasov 9)
  • vyhrá Konferenčnú Ligu (20%, Počet Hlasov 5)
  • prehrá vo finále (8%, Počet Hlasov 2)
  • vypadne v semifinále (0%, Počet Hlasov 0)

Hlasovalo: 25

Loading ... Loading ...

Program Konferenčnej LigyKurzy na zápasy Konferenčnej Ligy

A aby som sa vrátil k trénerovi Weissovi. Bez ohľadu na to ako dopadne odveta, Weiss na lavičke do leta určite zostane. Čo však bude v lete, ak Slovan náhodou nezíska domáci titul je otázne.