Liverpool – Real Madrid? Najlepší zápas tohto roku!

Už pred zápasom som v denných tipoch napísal, že sa mi úplne nepozdávajú vypísané kurzy stávkových kancelárii. Favorizovať Liverpool proti Realu Madrid? To hádam nie.

21.2.2023 osemfinále Ligy Majstrov
Liverpool – Real Madrid 2:5
4. Nunez 1:0
14. Salah 2:0
21. Vinicius 2:1
36. Vinicius 2:2
47. Militao 2:3
55. Benzema 2:4
67. Benzema 2:5

Jedna vec je poraziť v Premier League Everton a o hráča oslabený Newcastle, druhá vec je zmerať si sily s Realom Madrid, čerstvým víťazom Majstrovstiev sveta klubov a posledným víťazom Ligy Majstrov.

Liverpool, aktuálne ôsmy klub Premier League, však dnes vybehol na trávnik ako keby Premier League viedol. A verím, že keby s takým nasadením hrali celý ročník tak domácu súťaž aj vyhrajú.

Prvých dvadsať minút som mal o Real vážne strach. V obrane nestíhali, robili chyby, dávali si nezmyselné prihrávky a Liverpool hral, tlačil sa dopredu a Nunez bol nezastaviteľný.

Bola to radosť sa pozerať na domácich, ak ste teda zrovna na sebe nemali šál alebo dres Realu Madrid. To vás oprávnene ovládla úzkosť. Jedinú nádej vám dávala viera, že takto hrať Liverpool celých deväťdesiat minút nevydrží.

A nevydržal. Najprv ich pribrzdil Vinicius jemnou šestnástkovou technikou. Potom brankár Liverpoolu Alisson vrátil kolegovi brankárovi Courtoisovi požičané a vyrovnal bilanciu kiksov.

Z jasného zápasu bol chvíľku vyrovnaný a v druhom polčase už nebolo pochýb, že Real to má úplne pod kontrolou.

To ako sa Real dokázal adaptovať na výkon Liverpoolu je až neuveriteľné. Obrana úplne zmenila spôsob rozohrávky a z chaosu bol naraz nezastaviteľný dobre fungujúci stroj, ktorý zakladal jednu útočnú akciu za druhou.

Spôsob akým Real dokázal eliminovať vysoké napádanie a rýchlosť liverpoolského útoku sa zapíše do učebníc futbalu. Ja mám ešte teraz sánku dole.

Vinicius je pre mňa hráčom zápasu. Keď sa sústredí na hru, tak ho neubránia ani štyria hráči.

Benzema v prvom polčase nebol vôbec vidieť, ale v druhom si našiel miesto a s prehľadom dvakrát skóroval. Pri svojom druhom kole vycvičil obranu aj brankára troma rýchlymi pohybmi. Nie je predsa horší od svojho kolegu v útoku.

Liverpool pritom nehral zle, trocha síce upustil z tempa, ale čelil súperovi na ktorého proste nemal. Ale aj tak klobúk dole, pretože bez nich a hlane bez ich skvelého začiatku by to taký strhujúci zápas určite nebol.

A dnes to totiž bol ten najlepší futbal aký som tohto roku videl. Je síce len 21. februára ale zápasov sa už hralo celkom dosť. A tento bol o úroveň vyššie ako všetky ostatné čo som doteraz videl. Nebude to ľahké vidieť rovnako dobrý zápas, ale hádam sa to podarí.

A len tak na okraj poznamenávam, že to dnes asi údržbari na Anfield Road trocha prehnali s poliatím trávnika. Toľko pošmyknutí na oboch stránach v prvých dvadsiatich minútach som hádam ešte nevidel. Ale ani to nemohlo dnes pokaziť dojem z tohto úžasného najlepšieho futbalového zápasu roka.

Zmienku si zaslúži aj rozhodca zápasu Kovács. Nechal hru plynúť, nepripúšťal diskusie, nebolo pochýb o tom, že vidí všetko dobre a správne. Nebolo ho vidieť a takto má byť. Jedným slovom perfektný výkon.

A mimochodom Real stále nie je najväčším kurzovým favoritom na víťazstvo v tohtoročnej Lige Majstrov. A Klopp že vraj po sezóne z Liverpoolu odchádza. Len jedna z týchto dvoch vecí ma prekvapuje.

Program a výsledky Ligy Majstrov

Kto vyhrá Ligu Majstrov 2022/2023?

  • Manchester City (76%, Počet Hlasov 39)
  • Inter Milan (24%, Počet Hlasov 12)

Hlasovalo: 113

Loading ... Loading ...

Získaj bonus 20€ na tipovanie TU a tipni si víťaza Ligy Majstrov.

Posted in BLOG and tagged .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *