Marek Mintál: Dovidenia Norimberg, Dobrý deň Slovensko?

Podľa správ uverejnených na poprednom nemeckom športovom portále www.kicker.de sa Marek Mintál rozhodol ukončiť svoj dlhodobý angažmán v FC Norimberg. V klube strávil rodák zo Žiliny vyše 17 rokov, najprv na pozícii útočníka, ofenzívneho záložníka a po skončení aktívnej kariéry aj na pozícii trénera.

Počas svojho pôsobenia získal korunu kráľa strelcov nemeckej prvej Bundesligy, v druhej najvyššej súťaži triumfoval dvakrát. Uplynulých sedem rokov strávil ako dorastenecký tréner, prípadne asistent A-mužstva. Viedol zároveň špeciálne tréningy pre norimberských útočníkov.

V minulej sezóne dokonca viedol z pozície dočasného trénera v niekoľkých zápasoch A mužstvo. Po sezóne 2020 prejavil záujem o dlhodobú šancu v tejto pozícii, proti však bol športový riaditeľ Dietmar Hecking.

Od leta 2021 tak bude pôsobiť už len ako asistent trénera slovenskej reprezentácie Štefana Tarkoviča. Tejto funkcie sa ujal po menovaní Tarkoviča za hlavného trénera reprezentácie v októbri 2020 a pôsobiť v nej bude aj počas Majstrovstiev Európy.

Postúpime zo skupiny na ME?

View Results

Loading ... Loading ...

Hoci Mintálova rodina plánuje naďalej žiť v Norimbergu, jedná sa o pozitívny signál smerom k našej futbalovej verejnosti. Sám by som si prial niekoho s takýmito skúsenosťami ako kouča svojho obľúbeného slovenského klubu.

Zároveň kvitujeme vyjadrenie Bavorov, o tom, že má Mintál dvere pre návrat do štruktúr klubu kedykoľvek otvorené. Z toho by si zas mali brať príklad naše kluby, kde rešpekt ku klubovým legendám na trénerských pozíciách často končí po niekoľkých nevydarených zápasoch.

Uvidíme či v lete bude Mintál naďalej len asistentom v reprezentácii alebo sa bude uchádzať aj o miesto v niektorom slovenskom klube.

Vydrži Štefan Tarkovič ako reprezentačný tréner celý rok 2021?

View Results

Loading ... Loading ...

Tipnúť si na zápasy našej reprezentácie (a nielen na tie) a získať bonus až 20€ si môžete TU.

Posted in BLOG.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *