Messi a Ronaldo opäť v jednej lige?

Aktualizované 7.6.2023:

Tak všetko je inak a Messi sa rozhodol podpísať zmluvu s Interom Milán. Do Saudskej Arábie sa zase bude stahovať Karim Benzema.

Viac o všetkých top futbalových prestupoch v tomto prestupovom okne nájdete tu.

— pôvodný text nižšie —

Sú toho plné média a nie je dôvod mať žiadnu pochybnosť. Messi v Paríži končí.

Dva roky v metropole Francúzska boli zaujímavým experimentom a priniesli veľa nádherných futbalových momentov. Ale cieľ, s ktorým Messiho vlastníci PSG kupovali, naplnený nebol. Víťazstvo v Lige Majstrov je pre katarských šejkov stále rovnako ďaleko ako pred dvoma rokmi.

A tak je úplne pochopiteľné, že vôľa pokračovať asi nebude ani na jednej strane.

Messimu sa tak opäť otvárajú možnosti, pričom rozhodnutie asi bude o tom či ešte chce niečo vyhrať (Barcelona), alebo radšej rozprávkovo zbohatnúť (Saudská Arábia).

Mimochodom stávkové kancelárie favorizujú Barcelonu, pred Saudskou Arábiou a americkou MLS

Aktuálne kurzy na to, kde bude hrať Messi 2.9.2023 nájdete tu

Barcelona? Asi nie

Osobne si myslím, že Messi sa do Barcelony nevráti. A sú na to finančné aj futbalové dôvody.

Klub si to finančne nemôže dovoliť, keďže stále mu hrozia sankcie za prekročenie limitov „financial fair-play“. Zároveň sa púšťajú do rekonštrukcie Nou Campu, takže brať Messiho a predávať o polovicu menej lístkov, to finančne nevychádza.

Navyše Barcelona sa v tejto sezóne konečne oslobodila od „Messiho“ éry a bude s veľkou pravdepodobnosťou sláviť majstrovský titul v La Lige. V takejto chvíli sa vracať o dva roky späť a opäť meniť hru celého tímu, lebo král sa vracia? To by nebolo dvakrát rozumné.

Za Ronaldom? Asi áno

A tak vlastne zostáva jedna možnosť. Saudská Arábia.

Najmä potom čo sa tam od januára v klube Al Nassr ocitol Ronaldo je to asi tá najreálnejšia možnosť. Messi má už dlhšie kontrakt, na základe ktorého je ambasádorom Saudov a bolo by tak logické keby tam začal aj hrávať.

Zároveň si viem predstaviť, že pre Saudov je to vec prestíže. Mať v lige duel Messi – Ronaldo to vám hneď dá inú váhu keď sa predháňate s katarským šejkom o to kto má na viac.

Zároveň viem, že zápasy saudsko-arabskej ligy idú na Premier Sport (dostupné tu), ale za tie štyri mesiace čo tam Ronaldo hrá som si ju nepozrel ani raz.  A nebudem ju pozerať ani keď tam bude hrať Messi. Dobrého futbalu je v Európe viac než dosť. Áno viem, že Messiho nekupujú kvôli tomu aby lámali rekordy sledovanosti na Slovenskku.

Ja by som Messiho vlastne aj celkom chápal keby tam šiel. Vyhral už všetko čo sa dá a nie je nič lepšie ako na záver kariéry ešte párkrát poraziť Ronalda. A ak vám za to ešte kráľovsky zaplatia, tak prečo nie.

Neviem ako pre vás, ale pre mňa je to koniec jednej veľkej éry vo futbale. A čas posledný krát položiť túto anketovú otázku.

Kto je lepší futbalista?

View Results

Loading ... Loading ...

Zober 20€ zadarmo a tipni si, za ktorý klub bude Messi hrať 2.9.2023 TU

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *