Môj názor a otázka: Čo by ste na Kozákovom mieste robili vy?

Včerajšia tlačová konferencia Jána Kozáka bola tým najlepším čo nám slovenský reprezentačný futbal ponúkol v tomto roku. Špinavé prádlo sa na verejnosti neperie každý deň a tak nečudo, že ak už reprezentácia nevie upútať výkonom, tak týmto pozornosť určite získa. Kozákove vystúpenie sa zaradí hneď vedľa pamätnej Šechného vety „Dobre zrobil“ do zlatého archívu športových mediálnych zlyhaní.

Ku Kozákovej spovedi sa dá pristúpiť buď vážne, alebo ironicky.

Vážne!

*Otvorené urážanie novinárov (a aj nadávka tomu jednému konkrétnemu) je absolútne cez čiaru. V tom momente mal predseda SFZ Kováčik tlačovú konferenciu ukončiť, alebo sa ohradiť voči Kozákovému výlevu. Alebo Kováčik s Kozákovými vyjadreniami súhlasi?

*Schopnosť slovenských športovcov (a futbalistov zvlášť) znášať kritiku slovenských novinárov je na kriticky nízkej úrovni.

*Vyhlásenia o žlto-zelenom zväze sú zaujímavé. Ale na rovinu, kto v slovenskom futbale dokáže vychovať a predať hráča do zahraničia? Žilina slovenských hráčov, Trenčín zahraničných hráčov a ináč nikto. Tak akou cestou by chcel Kozák ísť? Belasou alebo žltomodrou?  Ak si niekto zaslúži ovplyvňovať chod zväzu a celého slovenského futbalu, tak sú to tí, ktorí ten futbal vedia robiť. A či sa to Kozákovi páči alebo nie, tak v Žiline ho na rozdiel od Bratislavy alebo Košíc robiť vedia.

*K ataku na Žilinu patrilo aj obvinenie, že Karol Belaník si presadil aby reprezentácie U15 až U21 spolupracovali a vyznávali jednotný štýl hry. Áčko si však Kozák ubránil. Toto je večný spor medzi nazvime ich „tradicionalistami“ a „modernistami“. Tí druhí vedia, že ak implementujete rovnaký štýl a základy všade a začnete u mládeže tak sa výsledky dostavia neskôr, ale prechod medzi jednotlivými vekovými reprezentáciami bude jednoduchší. Nie je to o tom, že potláčate individuálne schopnosti a talent hráčov, ale o tom, že hráč vie kde má stáť a ako sa má v jednotlivých situáciach pohybovať. Zároveň ak si opät pozriete zápasy našeho Áčka z tohoto a minulého roku, tak tam presne chýba myšlienka a je to čakanie či sa nájde niekto s nejakým nápadom. Mne sa v poslednom čase s našou A reprezentáciou spája slovo nuda, zatiaľčo s 21kou slovo zábava (aj keď nie vždy to vyjde).

*Obvinenia o tlaku manažérov, agentov v spolupráci s novinármi kvôli zvýšeniu ich ceny by boli zaujímavé, keby ich Kozák podoprel nejakým dôkazom. Takto sú to len výkriky.

*To, že Kozák si stále myslí, že na ME 2016 sme proti Anglicku a Nemecku odohrali dobré zápasy je jednoducho strata súdnosti.

*Rovnako tak stratou súdnosti je obhajovanie Škrtela po jeho vylúčení v zápase kvalifikácie MS 2018 proti Anglicku.

*Hráči v bare po prehratom zápase v čase keď sa majú riadiť kódexom reprezentanta je takisto za hranou. Stalo sa to prvýkrát? Nemal Kozák zasiahnúť už dávno a vymedziť hranice tak ako pri Stochovi?

Ironicky :)

*Trénerom sprostredkovaná odpoveď Weissa prečo bol s kamarátmi v bare: „Ja neviem prečo“, je tak detsky odzbrojujúca. Nie nadarmo je stále volaný Vladko Weiss.

*A prečo sa zábavy nezúčastnil aj Hamšík so Škrtelom? Nezavolali ich? Kde je tímova súdržnosť keď vynecháte kapitána?

*Keby si Kozák ten zápas zo záznamu pozrel len raz alebo rovno trikrát, tak sa s tou sedmičkou reprezentantov nestretne. Nielen v zápase ale aj po zápase rozhoduju niekedy detaily.

*Štefan Tarkovič sa necíti byť opľutý?

*A čo na to Miro Stoch? Až teraz je mu poriadne ľúto, že má v reprezentácii stop.

Záverom

Po prvých informáciach prečo Ján Kozák odstúpil som si vravel, že klobúk dole. Kto z nás by sa tak rozhodol a opustil dobre platený job s istotou. Vyzeralo to na veľkorysé a sebavedomé rozhodnutie človeka, ktorý má svoje princípy a zásady a vie, kedy treba skončiť.

Po tlačovej konferencii je to však odchod zatrpknutého človeka, ktorý hádže slovami sem a tam a čím viac ich povie, tým viac stráca na vážnosti.

Čo by ste na Kozákovom mieste robili vy?

View Results

Loading ... Loading ...

Posted in BLOG and tagged , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *