Môj názor: Anglicko – Slovensko 2:1

Pár postrehov k tomuto nevydarenému zápasu:

*Najlepší hráč z našich bol jednoznačne Lobotka, nie kvôli gólu, ale kvôli prehľadu, istote a nebojácnosti. Keď mal loptu on, nebál som sa zbytočnej straty a ak by aj prišla tak by bežal späť.

*Weiss si zaslúži špeciálny riadok. Keď nastupoval bál som sa aby mu nezabehla žuvačka. Po chvíli bolo jasné, že pri jeho rýchlosti to nehrozí. Kiež by to videl aj Kozák.

*Borbély v telke posledné minúty riešil, aký náročný program sme mali od piatka. Úplne zabudol, že Angličania si v piatok na Malte neváľali šunky na pláži, ale tiež hrali ako my. Navyše naša stopérska dvojica bola oddýchnutá.

*K Škrtelovi s Ďuricom, nebolo to zlé, ale nechápem, že im ku koncu dochádzal dych. A ten rozdiel oproti Škriniarovi v piatok bol vidieť. V posledných minutách keď Angličania skvele pozične bránili, tak neboli schopní rozohrávky dopredu. Furt to ťahali do šírky na Hubočana. Ten síce behal ako Usain Bolt, ale futbalovo to bolo rovnaké ako keby hral Usain Bolt.

*Škriniarovi posun na pozícii pred stopérov ublížil. Kým v piatok svoj priestor ovládal stopercentne, dnes sa strácal a často mal zlý odhad. Nabudúce si oddýchne a v Škótsku to teda zostane na Škrtelovi s Ďuricom, čo nie je žiadna sláva.

*Kozáka chválim, že nenasadil Kucku. Škoda len, že ak Kozák videl ako to Kuckovi v piatok nejde, tak by už mohol vidieť aj Weissa. Chápem, že nenasadiť ho potom čo ho nominuje, je drsné, ale raz by to mohol skúsiť. V najhoršom sa naštve ako Stoch a už ho v repre neuvidíme.

*Angličania hrali opäť to čo potrebovali. Žiadna sláva to nebola, ale na víťazstvo to stačilo. No však príde nejaký ten Island na MS v Rusku 2018 a budú sa čudovať.
Posted in BLOG and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *