Môj názor: Azerbajdžan – Slovensko 1:5

Verím, že po dnešku dlho nikto nepoužije frázu „slabí súperi v dnešnom futbale neexistujú“. Azerbajdžan dnes slabým súperom jednoznačne bol. Dosiahli sme povinné víťazstvo avšak zároveň treba aj oceniť to akým spôsobom ho hráči dosiahli. Krásne góly, pohľadné kombinácie a jazda od prvej minúty po poslednú. Vždy je lepšie keď sa povinné víťazstvá dosahujú s prehľadom a gólmi prekonávajúcimi sa v kráse medzi sebou. Nech sa páči sedem mojich postrehov k tomuto perfektnému povinnému víťazstvu.

#1 – Asi trocha preženiem ale dnešný zápas by som prirovnal k hodovému zápasu. Tiež sa tam moc nebráni a úlohou je pobaviť divákov neobyčajnými gólmi. A to sa podarilo aj Azerbajdžanu, tým že sa v obrane moc nepretrhol a aj našej reprezentácii, tým že sme tie góly naozaj nedali všedné.

#2 – Pochopiteľne nájdem v hre našich aj nedostatky a nemožno z dnešného zápasu robiť záver, že teraz prevalcujeme aj ostatných súperov. Ani Wales, ani Chorvátsko a ani Maďarsko nás takto brániť nebudú. Podobnú pohodu si najbližšie užijeme až v novembri v domácej odvete s Azerbajdžanom.

Celý program kvalifikácie na ME 2020, naše zápasy a tabuľka našej skupiny tu.

#3 – Ako večný kritik by som vytkol situáciu pri jedinom inkasovanom góle. Bolo zjavné, že po našom góle na 2:0 sme na chvíľu vypli a tvárili sa, že toto je už rozhodnuté. Veľmi vlažné bránenie vyústilo v gól súpera a našťastie aj v opätovnom zapnutí našich hráčov. Tá reakcia a následný výkon sa určite cení, v ďalších zápasoch však bude dôležité nevypnúť ani na minútu.

#4 – Z jednotlivcov by som určite vypichol dvojicu Kucka a Hamšík. Ako „seniori“ tohto tímu s najväčšími skúsenosťami ukázali, že na to stále majú. Kým u Kucku sme obavy po perfektnej jari v Parme nemali, u Hamšíka po prestupe do Číny isté pochybnosti boli. Našťastie túto vec môžeme momentálne uzavrieť, Hamšík hral vynikajúco.

#5 – A ak sme sa venovali seniorom, musíme spomenúť aj novicov Boženíka a Haraslína. Boženík potrebuje len viac kľudu a môže byť tým útočníkom, ktorého už roky nemáme. Rýchly, technicky dobre vybavený a zároveň s inštinktom zakončovateľa. Haraslín síce hral len 7 minút (vrátane nastaveného času) ale ukázal takú prihrávku na Dudu, že mi padla sánka. Dres s číslom 17 bude v dobrých rukách aj keď raz Marek Hamšík povie reprezentácii zbohom.

#6 – Záverom teda konštatujem úplnú spokojnosť. Povinné tri body máme a navyše výkon bol naozaj pohľadný. Zároveň však treba povedať, že remíza alebo prehra v Azerbajdžane by bol veľký problém, výhru však nemožno preceňovať. Ak chceme postúpiť, Azerbajdžan musíme porážať a proti ostatným súperom musíme hrať ešte lepšie.

#7 – Na jeseň môžu a zrejme aj budú niektorí hráči v iných kluboch, s inou hernou praxou a hlavne súperi budú ťažší a s úplne inou motiváciou a schopnosťami. S istotou teda môžem povedať, že nás čaká zaujímavá kvalifikačná jeseň. Predpoklady na úspech určite máme, ale dokázať to budeme musieť na ihrisku.