Môj Názor: Česko – Slovensko 1:0

Tak nakoniec to nedopadlo tak ako sme si želali. Po euforickom piatku sme sa opäť vrátili na zem.

Pred zápasom

*Češi boli oveľa motivovanejší a aj kvalitnejší súper ako Ukrajina, ktorá prišla na priateľský zápas.

*Hapal mal k dispozícii okrem Lobotku a Kucku všetkých čo prichádzali do úvahy. Ale absencia Lobotku sa nakoniec ukázala ako veľmi dôležitá.

Zápas

*Prvých dvadsať minút nám vyšlo všetko na čo sme siahli, ako keby sme pokračovali tam, kde sme skončili v piatok. Agresívne napádanie, pohyb aj náznaky šancí tam boli.

*Potom však Češi začali hrať to čo sme dovtedy hrali my a náš problém odštartoval.

*Naša stopérska dvojica, ani defenzívny strednopoliar Greguš a po ňom Hamšík sa s vysokým a agresívnym napádaním nedokázali vyrovnať. Naša rozohrávka v tom momente odišla a už sa nevrátila.

*Môžeme si povedať, že chýbal Lobotka, ale na jednom hráčovi predsa nemôže stáť celá reprezentácia. Stopérske duo Škriniar – Škrtel má dostatok skúseností na to, aby takéto zápasy a momenty zvládli. Miesto toho kopili v rozohrávke jednu chybu za druhou. Keď sa k nim pridal aj Hancko s Gregušom, tak bolo jasné, že z tohto sa už nedostaneme.

*K Hanckovi a Gregušovi by som bol pritom zhovievavý. Ich skúsenosti sa s tými čo majú Škriniar a Škrtel nedajú porovnávať.

*To čo nás zdobilo v strede poľa v piatok (invencia a pohyb), dnes úplne chýbalo. Rusnák, Stoch aj Hamšík sa k lopte poriadne nedostali, lebo žiadne zozadu nechodili.

*Apropo Rusnáka som na trávniku skoro ani nezaregistroval a Stoch spasiteľom reprezentácie asi nebude. Možno žolíkom.

Po zápase

*Výsledok 1:0 je spravodlivý, na viac sme nemali.

*Čechom v Schickovi rastie hviezda svetového rangu.

*Češi môžu dúfať, že v budúcom ročníku Ligy Národov 2021 im vylosujú Nemecko. My zase očakávajme Maďarsko alebo Gruzínsko.

*Finálový turnaj Ligy Národov si budúce leto zahrajú Anglicko, Portugalsko, Holandsko a Švajčiarsko. Takto to asi v UEFA plánované nemali. Z voleja vymenujem tri tímy, ktoré tam prekvapivo ale zaslúžene nie sú.

A čo Hapal

*A teraz príde kopec názorov, že 1:0 by sme vedeli prehrať aj s Kozákom.

*Ja si stále myslím, že dnešná prehra sa s tou na Ukrajine pod Kozákom nedá porovnávať. Po dnešnom zápase určite necítim takú beznádej a rezignáciu ako v septembri.

*Dajme Hapalovi čas a priestor. Smerom dopredu to vyzerá dobre. Zreľák, Rusnák, Hancko sa určite v reprezentácii ešte prejavia. Zároveň však musí porozmýšlať čo s našou stopérskou dvojicou. Napriek slávnym menám moc dobre dnes nevyzerala.

*Ako to Hapal zvládol sa dozvieme už budúci rok v kvalifikácii na ME 2020. Všetko o Majstrovstvách Európy 2020 si môžete prečítať tu.

Posted in BLOG and tagged , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *