Môj názor: Škótsko – Slovensko 1:0

Po mesiaci sme si zahrali zase na ostrovoch a zase odchádzame s prehrou. Tu ponúkam pár svojich postrehov, písaných ešte s horúcou hlavou plnou dojmov.

*Výsledok je spravodlivý, od sedemdesiatej minúty začalo pribúdať šancí aj brvien a gól bol na spadnutie. To, že si ho strelil nakoniec Škrtel je len zhoda náhod.

*Zápas rozhodol Robo Mak. Najprv sa sám rozhodol dohrať súboj pri čiare, potom spadol v šestnástke bez kontaktu. Nemyslím, že by sa mu v hlave prehnalo, že nafilmujem to. Skôr to bol asi podvedomý reflex, keď periférne videl ako sa neho rúti brankár a futbalisti proste v takých chvíľach padajú. Podvedomá reakcia, ktorú proste neovládneš. Ak si futbalista, tak si sa s tým narodil.

*Hádam prvý zápas keď sa nikto nebude sťažovať na rozhodcov dúfam.

*Paradoxne v desiatich sme dosť dlho hrali lepšie ako v jedenástich. Vydržať tak však až do konca, to sa nedá.

K jednotlivcom:

*Stano Lobotka je jasná jednička. Vie udržať loptu, nezbavuje sa jej, nebojí sa potiahnuť dopredu. Chalan žije svoj sen a my s ním.

*Dúbravka podal perfektný výkon. Držal nás v hre a vyzeral pritom absolútne v pohode.

*Greguš v prvom polčase sa mi zdal trocha nervózny, v druhom už v kľude a s prehľadom.

*Hamšík dnes hral pod svojimi možnosťami. V druhom polčase hral lepšie ako v prvom, ale stále v tom bolo veľa nepresností. Nešla mu prihrávka, miesto zrýchlenia hry ju držal dlhšie ako mal. Na strane druhej, vpredu sme boli vždy maximálne štyria a to sa potom ťažko prihráva.

*Som zvedavý, či Škrtel s Ďuricom nebudú hrať proti Malte posledný reprezentačný zápas. Budúcu kvalifikáciu budeme stavať na Škriniarovi, teda dúfam. U Škrtela som si všimol, že sa veľmi často po súbojoch zastavil a zhlboka vydýchaval. Už tie stresy asi fakt nemusí.

*Striedanie troch hráčov naraz desať minút pred koncom? Ja viem, že nevládali, ale nebolo to trocha veľa naraz?

*Inkasovaný gól prišiel po sériovej chybe Hubočana a Weissa. Koho za to viniť? V prípade Hubočana únavu a zlý odhad a v prípade Weissa nerozohratosť a zlý odhad (jeho aj Kozáka).

*Pozápasové interview s Gyomberom a Dudom? Nič proti nim, ale asi všetci by chceli počuť skôr názor Maka a Škrtela. Ale to chce „gule“ postaviť sa pred mikrofón po takomto zápase.

Budúcnosť:

*Nemáme to vo svojich rukách, ale šanca skončiť druhý v skupine je stále dosť veľká. Maltu hádam porazíme a víťazstvo Škótov v Slovinsku nie je istou vecou. Či však z druhého miesta prenikneme do baráže a neskončíme posledný v tabuľke druhých, to je vo hviezdach. Uvidíme.

*Tá generačná výmena, ktorá začala na jeseň by mala určite pokračovať. Budúca kvalifikácia s tímom, kde bude v bráne Dúbravka, v obrane Škriniar, v strede Lobotka, Greguš, Rusnák, Duda a Hamšík, bude parádna. Len to chce ešte aj nejakého strelca gólov do útoku k Nemcovi.

Všetko o Majstrovstvách Sveta vo Futbale 2018 v Rusku TU.

 

Posted in BLOG and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *