Môj Názor: Slovensko – Maďarsko 2:0

Nová kvalifikácia, nový tréner, nová zostava to chce niečo nové aj od nás. A tak skúsim nový formát.

Brankár

Dúbravka odviedol skvelú prácu. Nie že by mal skvelý zákrok každé dve minúty, ale keď sme ho potrebovali tak mal ruky, nohy a telo presne tam kde bola potreba. Sálala z neho istota, skvele vybiehal po centrovaných loptách a hlavne chytal a vyrážal všetko čo okolo neho išlo. Ideálny výkon brankára, na ktorom sa dá stavať. Viem síce (a kto sleduje Newcastle v Premier League to vie tiež), že nejaká ta chyba v tejto kvalifikácii od neho ešte príde. Ale s tým treba počítať u každého. Dnes to bol od Dúbravku perfektný výkon a patril k našim najlepším hráčom.

Obrana

Priznávam, že som bol najmä posledné dva až tri roky (možno aj dlhšie) mimoriadne kritický k Škrtelovi a Ďuricovi a teda generačnú obmenu v obrane som privítal. Po dnešku však musím byť kritický znova. Súhra obrany dnes nebola nič moc. Našťastie súperova efektivita sa limitne blížila nule a tak nikto nebude riešíť Škriniarove, Vavrove a Hanckove nedorozumenia. Istota z obrannej štvorice nesálala ani náhodou. Hanckovi chýba herná prax, Vavro pri premiére pôsobil trocha nesmelo a Škriniar zase až príliš Škrtelovsky sebavedomo. Jedine Pekarík vynikal, aj keď hlavne skvelou podporou útoku. Uznávam síce, že táto štvorica sa potrebuje zohrať, ale ak sa tak nestane dostatočne rýchlo, tak už v nedeľu a následne počas celej kvalifikácie to môže byť naša slabina.

Strednopoliari

Začnem Lobotkom, ktorý bol ešte dva roky dozadu úžasným prekvapením. Bohužiaľ sa ňom dnes prejavil nedostatok hernej praxe. Ani zďaleka to nebol suverénny výkon bez chýb, ktorý od neho asi všetci čakajú. Chce to zrýchliť, menej držať loptu a lepšie vyberať miesto. A hlavne to chce hrať týždeň čo týždeň v klube.

Maka som príliš počas hry nezaregistroval, Kucka a Hamšík sa snažili, ale zdá sa, že tempo hry už budú diktovať iní. Odovzdávanie štafety sa blíži.

Albert Rusnák je jednoznačne mužom zápasu. Smerom dopredu sme dnes lepšieho hráča nemali. Je kreatívny, vie podržať loptu aj vystreliť. Okrem toho skvelo „vyčakal“ prihrávku na gól Dudovi, a na záver pridal prekvapujúcu strelu, ktorá skončila druhým gólom. Ak si ešte uvedomí, že radovať sa z gólu pred sektorom fanúšikov hostí nie je najlepší nápad, tak dokáže odohrať zápas v tričku mokrom len od potu.

Útok

Ondrej Duda dal gól aj gólovú prihrávku. A to je bilancia, ktorú by mu závidel každý útočník. Navyše sa mu často nelenilo vrátiť hlboko k našej bránke vypomáhať obrane a to sa cení obzvlášť.

Tri body sú doma ale je čo zlepšovať

Ideálne je dominovať v zápase a s prehľadom vyhrať. Dobré tímy dokážu vyhrať aj keď nedominujú. A tie najlepšie vyhrajú aj vtedy keď im nič nejde. V tejto stupnici sme sa dnes zaradili na úroveň dobrého tímu. Najmä v prvom polčase to v mnohých fázach vyzeralo, že hru kontrolujú Maďari. Našťastie ich efektivita bola biedna, zatiaľ čo naša na nadpriemernej úrovni.

Začiatok teda dobrý, ale je čo zlepšovať. Do Walesu by sme mali ísť opäť po tri body, ale pri kvalite našej obrany to opäť bude chcieť aspoň dva góly streliť. A to nebude vôbec ľahká úloha. Napriek tomu mám pocit, že tento tím má budúcnosť. Nebude to úplne ľahké, ale mohlo by to vyjsť.

Naši najlepší: Rusnák, Dúbravka, Duda

Futbalový moment zápasu: Rusnákova prihrávka na prvý gól Dudu. Ten prehľad, to čakanie kým bude Duda aj s nohou na tom pravom mieste. Nie každý je taký trpezlivý.

Nefutbalový moment zápasu: Pohár (našťastie plastový) s pivom, čo pristál radujúcemu sa Rusnákovi na chrbte po prvom góle. Z fyzikálneho hľadiska pozoruhodný výkon. Skúste si doma len tak hodiť pohárom plným tekutiny tak aby sa tá tekutina vyliala až po zasiahnutí cieľu. Z futbalového hľadiska dúfam, že vrhača majú organizátori nafilmovaného, policajti zadržaného a pokuta, ktorú isto od UEFA dostaneme mu bude rýchlo zosobnená.

Posted in BLOG and tagged , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *