Môj názor: Slovensko – Malta 3:0

Toto bol zápas od ktorého sa čakalo víťazstvo a to aj poľahky prišlo. Nech sa páči pár mojich pozápasových postrehov.

Pred zápasom

*Ani si nepamätám, kedy sme mali na ihrisku len jedného defenzívneho strednopoliara. Proti Malte našťastie ani mi nehráme na 0-0 a tak defenzívny strednopoliar bol len jeden. Lobotka. A ten tiež celkom slušne útočí.

*V obrane dostal prednosť Škriniar pred Ďuricom. Konečne. Na stopérskom poste hrá Milan Škriniar oveľa lepšie ako na poste defenzívneho strednopoliara. A v rebríčku našich stopérov je jasná jednička. Prečo? Lebo si nedáva vlastné góly (sorry to je podpásovka). Pretože vie rozohrávať a má prehľad. Nie je to len také odkopnem, odhlavičkujem tam kde som zrovna otočený.

*Chválim, že ofenzívna zostava pre Kozáka znamená, že šancu dostane Duda a Rusnák v základnej zostave. A nádejam sa, že ak by Mak nemal dištanc, tak je tam on miesto Weissa.

*Nemec dal dnes dva góly, hral veľmi dobre a miesto v útoku si zaslúži. Stále však premýšľam aké by to bolo, keby po pri ňom bol ešte jeden útočník. Nižší, rýchlejší a s čuchom na góly. Napríklad Szilárd Németh, alebo napríklad …. No neviem nikto ma nenapadá.

Zápas

*Slovami klasika „hrali sme ako hrali a dopadlo to ako dopadlo“.

*K takémuto zápasu nie je moc čo dodať. Malta v podstate nijako nehrozila. Ak som dobre videl, tak nemala strelu na bránku. Bránila všetkými hráčmi a trištvrte zápasu to bolo obliehanie ich šestnástky.

*My sme dali tri góly, žiaden nedostali. Nič čo by stálo za zmienku sa hádam ani nestalo.

*Možno ak tie striedania. Ja by som striedal skôr. Od 70. minúty kľudne mohli dostať šancu Mihálik, Mazáň a ešte niekto. Nebolo na čo čakať. Ak v štvrtok striedal Kozák troch naraz kvôli tomu, že sa pýtali dole. Tak dnes mal dať príležitosť mladým on. Nech sa oťukajú aj dlhšie ako tri minúty.

*Kozákovi sa zapáčilo striedať viacerých naraz. Asi nejaká nová móda.

Istých účastníkov a všetko o MS vo futbale 2010 v Rusku nájdete tu.

Po zápase

*Škóti to nezvládli a my máme stále šancu.

*Fandiť na remízu v zápasoch Ukrajina-Chorvátsko a Wales-Írsko bude náročné, ale aspoň bude v pondelok zábava.

*Ja len dúfam, že ak sa do tej baráže dostaneme, tak to nebudeme hrať na 0-0 s troma defenzívnymi strednopoliarmi. Skúsme si veriť. Hamšík, Duda, Rusnák, Nemec, Mak to vedia dopredu celkom dobre, len tam potrebujú byť aspoň piati aby si mohli prihrať. Snáď nedúfam márne.

*A ak sa do nej nedostaneme, tak je dvakrát dôležité aby sme od teraz chceli zápasy aj vyhrávať a nielen remízovať. A možno by to chcelo omladiť a sprogresívniť aj na strediačke.

Posted in BLOG and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *