Môj názor: Slovensko – Ukrajina 4:1

No konečne sa na tú našu reprezentáciu dalo pozerať. Určite sa v radoch novinárov nájde básnik a už zajtra si prečítame titulok o tom ako Hapal mávol zázračným prútikom. Ja len sucho skonštatujem, že stačilo hráčom povoliť útočenie. Začínam veriť, že Hapalova filozofia pri Áčku bude rovnaká ako pri dvadsaťjednotke. Ja ju v skratke chápem tak, že gól sa dostať môže, ale musíme streliť dva. A teda, že bez ohľadu na súpera, treba útočiť, pretože na to máme hráčov a aj divákom sa to páči. Mne teda určite a ak si mám vybrať medzi víťazstvom 1:0 alebo 5:4 (prípadne remízou 0:0 alebo 3:3), tak beriem vždy to druhé.

Hodnotenie zápasu bude teda prekypovať pozitívnymi postrehmi.

Pozitíva

*Zreľák bol dlho zranený, ale keď nie je, tak je to útočník, na ktorého sme tak dlho čakali až sme sa dočkali. Oproti Nemcovi je pohyblivejší a teda aj jeho využitie je oveľa variabilnejšie. Adam Nemec sa tak skoro do zostavy asi už nedostane. Možno v okamihoch keď budeme potrebovať vysokého a silného hráča na štandardky.

*Hancko dostal priestor v obrane a stal sa našim najofenzívnejšim hráčom. Žiadne otáľanie vzadu a hranie sa na prílišnú istotu. Chyba sa občas prihodila (ale nielen jemu), ale keď to odčiníte perfektnými prihrávkami do gólových situácii, tak je všetko odpustené.

*Rusnák vyzeral chladnejšie ako počasie, ale prihrávku a ofenzívne myslenie má skvelé.

*Kucku som už niekoľkokrát v reprezentácii poslal do dôchodku, ale dnes to musím zobrať späť. Tých 26 minút odohral vo veľkom štýle, v takom, ktorý ho svojho času dostal do AC Miláno. Fakt škoda toho zranenia, dnes by Kucka predviedol ešte veľké veci.

*Jediné pozitívum na zranení Kucku je Bero. Aspoň vieme, že naozaj máme plnohodnotnú náhradu, ktorá je o 8 rokov mladšia.

*Tlak na obrancov súpera po strate lopty bol v istých momentoch až neuveriteľný. Naozaj to boli skoro tí istí hráči, ktorí dva mesiace dozadu na Ukrajine len čakali čo sa stane a dúfali v 0:0 po 90. minútach?

*Vysoké napádanie prináša aj chyby v obrane. Jedna prišla pri prvom góle Ukrajiny a pár ďalších v nasledujúcich minútach. Napriek tomu mi to nevadí. Viem žiť s tým, že pár krát za zápas sa bude súper rútiť do prečíslenia a raz, možno dvakrát z toho aj skóruje. Pochopiteľne viem s tým žiť len v prípade, ak celý zápas budeme hrať aktívne a vypracujeme si násobok gólových šancí. Tak ako dnes.

Negatíva:

*Som zvedavý či rovnako budeme hrať proti motivovanejšiemu súperovi. Na rovinu, Ukrajincom nešlo body a brali to ako prípravu, na rozdiel od našich. Otázka teda je či chuť behať a útočiť nebola len jednorazovou snahou zapáčiť sa novému trénerovi.

*Stoch nastúpil na 21 minút. No neviem či je mu to dosť na cestu na zraz. V pondelok asi viac priestoru nedostane, keďže stred poľa nám naozaj fungoval a jediná zmena bude ak sa Lobotka uzdraví. A čo na to Weiss, ktorý teraz nebude hrávať ani tých 21 minút v druhom polčase.

Výhľad do budúcnosti, teda na pondelok

*Nadchádzajúce tri noci budú kľúčové pre osud našej reprezentácie. Ak to chlapci dnes, zajtra alebo v nedeľu večer preženú s proseccom, prípadne niekto dostane na budku v bratislavských uliciach, tak Hapal asi neodstúpi. Odstúpiť budú musieť hráči a moc lepších do pondelka asi nezoženieme.

*Na pondelňajší večer sa celkom teším. Češi sú pod novým trénerom tiež celkom vo forme a črtá sa teda kvalitný zápas, v ktorom o niečo pôjde. Len aby bolo jasno, ak nevyhráme tak v ďalšom ročníku Ligy Národov budeme hrať Ligu C, kde nám môžu vylosovať Bulharsko, Rumunsko, alebo Maďarsko. Ak vyhráme tak sa udržíme v Lige B, kde bude napríklad aj Nemecko a jeden z dvojice Chorvátsko, Anglicko. Stojí teda za to, streliť v pondelok o gól viac ako Češi.

Všetko o systéme a pravidlách Ligy Národov vrátane tabuľky našej skupiny nájdete tu.

Posted in BLOG and tagged , , , .

2 Comments

  1. V zalohe je silna konkurencia. Duda sa nedostal ani na ihrisko. Weiss bude slusny jolik a ked bude chciet hrat viac, tak musi sa prestahovat do Europy.

    • Suhlasim. Pred zapasom mi chybal Duda v zaklade, ale pocas zapasu som si na neho ani nespomenul. Co sa tyka kreativity tak Hamsik – Rusnak je asi idealna kombinacia.
      Weiss musi prestupit, lebo aj ako zolik je teraz az druha alebo tretia volba.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *