Najlepší možný začiatok [Belgicko – Slovensko 0:1]

Tento zápas sa zaradil na druhé miesto v poradí najkrajších zápasov aké naša futbalová reprezentácia odohrala na svetových či európskych šampionátoch. Na druhé miesto preto, že víťazstvo nad Talianskom 3:2 na Majstrovstvách sveta 2010 bolo predsa len ešte chlp o lepšie. Avšak ak budeme nasledujúce tri týždne hrať tak ako proti Belgicku aj v ostatných zápasoch tak nie je vylúčené, že v osemfinále tohto šampionátu príde aj zápas lepší ako ten v Južnej Afrike.

Dnešný zápas sa dobre pozeral a dobre skončil.

Hrali sme od začiatku aktívne a zápas mal spád. Žiadna prehnaná defenzíva ale sebavedomá hra. Snažili sme sa hru aj tvoriť a najmä v prvom polčase sme dokázali byť relatívne vyrovnaným súperom.

V druhom polčase to už bolo o niečo horšie, ale zase Belgicko nie je ľahký súper a tak sa dalo čakať, že nás občas zatlačí. Napriek tomu som ani raz nemal pocit, že strácame v obrane hlavu a tlak je úplne neznesiteľný. Vždy sa totiž našiel niekto z našeho tímu kto dokázal loptu podržať, vyviesť a situácia aspoň na chvíľu ukľudniť.

Ak by som chcel vytknúť nejaké chyby tak nám trocha haprovala rozohrávka cez Dúbravku. Najmä v prvých minútach spätná prihrávka znamenala založenie belgického útoku končiaceho gólovou šancou.

Avšak treba dodať, že v druhom polčase už takýchto rozohrávok výrazne ubudlo. Schopnosť vhodne zareagovať a poučiť sa z chýb a neopakovať čo nefunguje je tiež dôležitá. Nehovoriac o tom, že Dúbravka v zápase chytil niekoľko dôležitých striel. Takže aj on si zaslúží pochváliť a dostať rovnako dobré hodnotenie ako zvyšok hráčov.

Vlastne nemá zmysel vyzdvihovať jednotlivcov za ich výkony, pretože celý tim (vrátane toho realizačného) robil to čo má a robil to dobre. Čo dobre, robil to vynikajúco.

Pred zápasom som síce opatrne uvažoval nad možnou remízou, ale takýto výsledok som vážne nečakal. A teší ma o to viac, že sme ho dosiahli skvelou hrou a dobre zvolenou taktikou.

Najbližší zápas hráme v piatok s Ukrajinou a tá bude musieť bodovať ak nechce na šampionáte končiť. My zase potrebujeme aspoň bod aby sme nestratili výhodu získanú dnešným víťazstvom.

[Mimochodom som zvedavý dokedy bude Ukrajina kurzovým favoritom – aktuálne kurzy nájdete tu]

Hlavne teda hrajme svoju aktívnu hru ak sa aj náhodou nedostaví výsledok tak aspoň sa na to bude dobre pozerať.

Program, výsledky, poradie v skupinách ME 2024 nájdete tu.

Postupovú kalkulačku – scenáre ako sa dostať do osemfinále – zase tu.

Ako dopadne Slovensko na ME 2024?

  • Vypadne v skupine (33%, Počet Hlasov 108)
  • Vypadne v osemfinále (25%, Počet Hlasov 81)
  • Vypadne v štvrťfinále (16%, Počet Hlasov 53)
  • Vyhrá celé ME (15%, Počet Hlasov 50)
  • Vypadne v semifinále (6%, Počet Hlasov 19)
  • Prehrá vo finále (4%, Počet Hlasov 14)

Hlasovalo: 325

Loading ... Loading ...

Natipujte si ako dopadneme na ME a či porazíme Ukrajinu a získajte 30€ na tipovanie za registráciu TU.

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *