Najlepšie športové knižky (o futbale, hokeji, športovcoch)

Hľadáte darček pre malého alebo veľkého futbalového, hokejového alebo športového fanúšika? Knižkou ešte nikdy nikto nikoho neurazil ani nesklamal. Tu je výber toho najlepšieho čo sa na objavilo na pultoch kníhkupectiev v posledných mesiacoch, alebo aj skôr a obsahom je šport v najrôznejších podobách.

Sedem najlepších knižiek o futbale, hokeji, lyžovaní a športe

Marián Hossa; moja cesta z Trenčína do Siene Slávy


Mariána Hossu netreba predstavovať. Trojnásobný víťaz Stanleyho pohára, ktorého dres nedávno vyvesili pod strop haly Chicaga Blackhawks a uctili si tak jeho prínos pre tím. Už nikto si v Chicagu neoblečie dres s číslom 81.

Jeho kariéru spracoval v knižnej novinke americký novinár Scott Powers, ktorý sa už niekoľko desaťročí venuje Chicagu Blackhawks. Na knižke spolupracoval aj so slovenskými novinármi a pochopiteľne so samotným Mariánom.

V knižke Marián Hossa sa dozviete všetko nielen o Mariánových úspechoch, ale aj o prehrách, rodine či konci kariéry.

Kúpiť si ju môžete tu.

Craig Ramsey; Šťastný chlapec


Až kým sa nestal reprezentačným trénerom tak jeho meno na Slovensku nepoznal skoro nikto. Avšak po zisku bronzovej olympijskej medaily ho už poznajú všetci.

Kde sa tento pán tréner, ktorý nás doviedol k úspechu vlastne zobral? Aká bola jeho hokejová kariéra, skadiaľ pochádza a čo je jeho trénerska aj ľudská filozofia?

To všetko sa dočítate v knižke Petra Jánošika a Tomáša Kyselica, ktorí vám Craiga Ramseya predstavia zo všetkých strán.

Kúpiť si ju môžete tu.

Nebaví Vás čítať a chcete sa radšej zahrať? FIFA 2023 za vynikajúcu cenu k dispozícii TU.

Vladimír Goffa; Kontroverzný tréner


V sekcii knižných noviniek sa okrem hokejových nachádza aj jedna futbalová. Vladimír Goffa, futbalový tréner a v poslednom čase futbalový glosátor, vypráva príbeh svojho futbalového života.

Neobchádza ani ťažké témy ničiace slovenský futbal, ako stávkovanie, korupcia či nedostatok peňazí. To všetko povedané spôsobom, ktorý máme tak radi z jeho futbalových komentárov v televízii.

Kúpiť si ju môžete tu.

Petra; moja cesta k veľkému glóbusu


Dosiahnúť na veľký glóbus je pre rodáčku z krajiny s pomerne malými kopcami neskutočný úspech. Petra Vlhová to dokázala a priniesla na Slovensko nielen veľký glóbus ale aj zlatú olympijskú medailu.

Čo všetko musela prekonať na ceste k úspechu? Aké to je keď vám nepomôže zväz a ste odkázaní len na podporu rodiny?

To všetko sa dozviete v knihe o Petre Vlhovej, na ktorej spolupracovala s novinárom Jurajom Berzedim.

Kúpiť si ju môžete tu.

Boris Valábik; Volali ma bitkár


Borisa Valábika netreba predstavovať. O čo menej úspechov zažil na ľade, o to viac popularity získal svojim bezprostredným komentovaním hokejovových zápasov v televízii.

Presné a razantné postrehy k hre, jasný postoj aj k dianiu mimo ľadu. A taká je aj kniha s jeho príbehom hráča, trénera či policajta.

Knižka Volali ma bitkár vyšla už pred pár rokmi, ale stále dokáže nadchnúť každého malého aj väčšieho hokejistu.

Kúpiť si ju môžete tu.

Bratia Šťastní; pravda o legendárnom úteku za železnú oponu


Mariána, Petra a Antona Šťastných netreba predstavovať. Legendárna bratská trojica baviaca fanúšikov Slovana, Československa, neskôr Quebecu a Slovenska.

Ich život nebol len o hokejových úspechoch, ale aj o útrapách spôsobených komunistickým režimom, z ktorého postupne utiekli do slobodného sveta. A tam ukázali, že hokej hrať vedia a presadili sa aj v najlepšej lige na svete.

Ako to však s ich útekom v skutočnosti bolo? Prečítajte si v tejto knižke kanadských autorov, ktorí sa vybrali po stopách toho ako sa bratia Šťastní vybrali za slobodou a okrem nej získali aj slávu a úctu hokejového sveta.

Kúpiť si ju môžete tu.

Nick Hornby; Futbalová horúčka

Nick Hornby nikdy profesionálne futbal nehral, ale o to vášnivejšie fandí Arsenalu. A keďže je to jeden z najlepších britských spisovateľov súčasnosti, tak jeho kniha Futbalová horúčka je asi to najlepšie čo môžete o futbale z pohľadu fanúšika čítať.

Futbalová horúčka je zábavná aj vážna, rozoberá život fanúšika Arsenalu aj futbalu zo všetkých strán. Pre mňa je to najlepšia knižka o futbale a živote akú som čítal.

Recenziu tejto knižky nájdete tu.

Kúpiť si ju môžete tu.

Viac kníh o športovcoch, športovaní nájdete tu.

Posted in BLOG, RECENZIE and tagged , , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *