Nesmúťme, tešme sa [Anglicko – Slovensko 2:1pp]

Keby bol nadstavený čas o dve minúty kratší tak by to bol historicky najlepší zápas našej reprezentácie*. Bohužiaľ sa nehrá na „keby“, ale až do momentu kým rozhodca neodpíska koniec.

Napriek tomu môžeme zo šampionátu cestovať domov s hrdosťou.

Takto vypadnúť je proste smola. Stačilo málo a dnes oslavujeme a tešíme sa na sobotňajšie štvrťfinále.

Bohužiaľ zopakoval sa scenár zo zápasu s Ukrajinou, ale aj Belgickom. Prvý polčas sme odohrali skvele, ale v tom druhom nám s ubúdajúcimi silami klesala aj výkonnosť.

Ťažko však niečo hráčom vyčítať. Dali do toho všetko a dokázali sa vyrovnať hráčom, ktorí bežne hrávajú za Real Madrid, Manchester City či Bayern Mníchov. Za top európske tímy, kde z našich reprezentantov pôsobí len Škriniar.

Môže nás mrzieť, že Strelec nedal v druhom polčase gól z polovice ihriska. Nielen, že by to Angličanov asi zrazilo k zemi, ale bol by to určite aj gól šampionátu.

Môže nás mrzieť, že v nadstavenom čase sa lopta neodrazila inam, alebo k niekomu inému.

Takisto nás môže mrzieť, že sme na začiatku predĺženia stratili na chvíľu koncentráciu.

Taký je však futbal.

Radšej sa tešme z toho, že to dnes bol dobrý výkon, po ktorom si všetci budú pamätať meno minimálne Ivana Schranza. Aj keď tipujem, že v pamäti fanúšikov mien slovenských hráčov zostane oveľa viac.

Tešme sa, že ušetríme na letoch vládneho lietadla, lebo ak by sme hrali štvrťfinále tak by sme asi museli našu letku strojnásobiť aby sa dostalo na všetkých papalášov.

Tešme sa, že o slovenskom futbale pôjdu svetom samé chvály.

A zároveň sa tešme na naše najbližšie zápasy. Pretože hráme zaujímavý futbal, ktorého cieľom je pokúsiť sa vyhrať proti každému súperovi. Bez ohľadu na jeho meno či kvality, tak ako dnes, tak aj počas celého šampionátu sme chceli dávať góly a víťaziť.

A za to treba poďakovať Calzonovi aj tým vo zväze čo sa ho nebáli angažovať. Pretože túžba vyhrávať tu bola vždy, ale nie vždy sme chceli dávať aj góly.

Tak nech nám to vydrží a o dva roky si zahráme na Majstrovstvách sveta. A raz sa dostanem aj do toho štvrťfinále Eura.

Ak chcete vedieť s kým najbližšie Angličania prehrajú tak si pozrite program EURA tu.

*A na záver malé vysvetlenie, ktoré tri zápasy našej reprezentácie považujem za lepšie v histórii ako ten dnešný, ktorý sa však čestne dostal na miesto štvrté.

24.06.2010 – MS 2010 –  Slovensko – Taliansko 3:2
09.10.2014 – kvalifikácia ME 2016 – Slovensko – Španielsko 2:1
17.06.2024 – ME 2024 – Slovensko – Belgicko 1:0

Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *