O čom sníva Pepe Guardiola

Pepe Guardiola ako tréner už dosiahol všetko. Teda v klubovom futbale. Reprezentačné mužstvo ešte netrénoval. Pepe má po dva ligové tituly zo Španielska aj Nemecka, dvakrát ešte s Barcelonou vyhral aj Ligu Majstrov. Aktuálne trénuje druhú sezónu Manchester City a titul v lige je na spadnutie. A ak ste videli ich posledné dva zápasy v Lige Majstrov, tak aj vám je jasné, že ju môže vyhrať celú.

Po čom teda ešte Josep Guardiola túži? Čo ešte chce dokázať?

Mňa napadá len jedno. Zažiť zápas kde jeho hráči nepožičajú súperovi loptu. Doviesť do dokonalosti názor, že kto drží loptu nemôže dostať gól. Len si to skúšam predstaviť a je to neskutočné.

Pamätám si ako ma Barcelona, v poslednom roku Guardiolovho pôsobenia na ich lavičke, vytáčala. Furt si len prihrávala. V každom okamihu mal hráč k dispozícii ďalších dvoch kam prihrať. Ani neútočili, len držali loptu a čakali kedy to súpera prestane baviť a dá im priestor na nečakanú kolmicu.

Potom prišiel do Bayernu a to bol ten moment, keď som v každom zápase fandil ich súperovi. Ten skvelý Bayern, Heynckesova mašina sezóny 2012/2013, na ktorý sa bola radosť pozerať, mi Pepe úplne znechutil. Ešteže s nimi nikdy nevyhral Ligu Majstrov.

Pepe Guardiola už vyhral všetko, ale zápas, v ktorom by jeho hráči súperovi loptu požičali len na moment rozohrania v stredovom kruhu po inkasovanom góle, tu ešte nebol. Ale raz byť môže, dajte Guardiolovi ešte rok alebo dva a on to dokáže.

Posted in BLOG and tagged , , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *