Od zápasu k zápasu, tentokrát od Ruska k Chorvátsku

Ak máte radi futbalové klišé, tak v druhej polovici kvalifikácie na Majstrovstvá sveta v Katare si ich užijete dosýtosti. Jedno sa hneď kvalifikovalo aj do titulky. Napokon pri bodoch, ktoré sme doteraz nazbierali nemôžeme rozmýšľať inak. Musíme ísť od zápasu k zápasu a dúfať, že aj po tom najbližšom ešte budeme mať o čo hrať.

Cieľ: Tri body

Pre tých čo nevedia v akom sme stave, odporúčam pohľad na tabuľku našej skupiny.

PoradieZápasovVýhryRemízyPrehrySkóreBody
1.Chorvátsko1072121:423
2.Rusko1071219:622
3.Slovensko1035217:1014
4.Slovinsko1042413:1214
5.Cyprus101274:215
6.Malta101279:305

Minulé výsledky aj budúci program našej kvalifikačnej skupiny nájdete tu.

V Rusku musíme bodovať a ideálne za tri body. Len tie nám prinavrátia nádej a posunú šance na postup z klávesnice kalkulačky späť do reality.

My jednoducho musíme hrať na víťazstvo, keďže bod nám nič nerieši. Odstup na Rusov by zostal štvorbodový a to je príliš veľa tri zápasy pred koncom kvalifikácie.

Veríte našim? Tak sa odmeňte lukratívnym kurzom na našu výhru TU.

Máme však na to?

Naposledy všetci kvitovali našu hru v Slovinsku aj doma proti Chorvátsku. A temer všetci spomenuli meno jedného hráča. Stano Lobotka bol  aj podľa jeho spoluhráčov kľúčom k zlepšeniu našej hry.

A teraz prichádza zápletka. Lobotka je zranený a od minulého vystúpenia v reprezentácii nehral.

Dokáže ho Tarkovič zázračne vyliečiť? A ak nie, má ho kým nahradiť? Alebo sa opäť vrátime k hre z majstrovstiev Európy?

Ak si mám tipnúť, tak Lobotka hrať nebude. Ja by som Lobotku smelo nahradil Berom, ale Tarkovič použije skôr Hrošovského.

A k hre z júna sa nevrátime, lebo aj Tarkovič vie, že musíme vyhrať a iste sa mu lepšie počúvali reakcie verejnosti po prehre s Chorvátskom ako po prehre so Španielskom na ME.

Optimizmom ma trocha naplnila nominácia, v ktorej figuruje aj Rusnák, ktorého forma je taká dobrá, že zvesti o nej prekonali aj Atlantik. A takisto žolík v podobe Almásiho, ktorý môže byť alternatívou ku koncu zápasu ak budeme nútení tlačiť centre do šestnástky v posledných minútach.

Veríte našim? Tak sa odmeňte lukratívnym kurzom na našu výhru TU.

Rusi budú hrať inak ako v marci na Slovensku. Jednak majú nového trénera a zároveň nemajú v kádri Dzyubu. Takže žiadne nakopávanie smerom dopredu a viera v schopnosti jedného útočníka.

Aj z tohto pohľadu by to mohol byť pohľadný zápas. Body sú síce dôležité, ale nelámal by som palicu ani nad krásou hry v tomto dôležitom zápase.

Dúfajme teda, že aj v piatok v noci si budeme môcť povedať, že ideme od zápasu k zápasu, tentokrát do Chorvátska, a že aj tam ešte bude o čo hrať.

Postúpime na MS 2022 v Katare?

View Results

Loading ... Loading ...
Posted in BLOG and tagged , .

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *